data publikacji

Bielany Business Point we Wrocławiu otwiera się na najemców poszukujących małych biur, oferując Compact Office o wielkości 42-86 mkw.

Wrocławski biurowiec Bielany Business Point rusza z ofertą dla nowoczesnych najemców | Fot. Megapolis, Bielany Business Point

Jeszcze kilka lat temu o biurze w nowoczesnym budynku klasy A mogły myśleć tylko duże polskie firmy albo międzynarodowe korporacje. Dzisiaj nowoczesną powierzchnię z dostępem do kuchni, sali konferencyjnej i restauracji wynająć też mogą zagraniczne firmy wchodzące dopiero na polski rynek, kancelarie prawne czy agencje marketingowe.

Ekonomia sharingu (czyli dzielenia) to zdaniem wielu ekspertów rynku gospodarczego najsilniej rozwijający się z kierunków. Jak podaje w swoim raporcie firma doradcza PwC, globalny przychód generowany przez ekonomię współdzielenia tylko w pięciu kluczowych sektorach do 2025 roku sięgnie 335 miliardów dolarów amerykańskich.

Dzielenie się przekłada się też na rynek biurowy, a popularny w stolicy coworking i space sharing – wkracza też powoli na rynki regionalne w Polsce. Polega na współpracy, dzieleniu się pomysłami, czasem, a nawet miejscem. Filozofia dzielenia doskonale sprawdza się na rynku nieruchomości, szczególnie biurowych, zmieniając go „od dołu”, czyli od klienta. Tym samym wykształca zupełnie nowy typ najemców – nowoczesne biznesy czy wręcz zespoły projektowe prawników, doradców finansowych lub teamy kreatywne z branży marketingu, finansów lub nowych technologii, które tworzą się na określony czas, a nie na stały najem powierzchni.

Jednym z prekursorów tego nowego trendu w stolicy Dolnego Śląska są właściciele biurowca Bielany Business Point. Co ma wspólnego car sharing z małym biurem?

– Największy wpływ na dzisiejsze biura mają młodzi ludzie, którzy wprowadzają świeże spojrzenie na miejsce pracy – przyznaje Adam Pietkiewicz, współwłaściciel Megapolis i całej grupy kapitałowej Holding 1, w skład której wchodzi spółka deweloperska. – Dlatego w naszym wrocławskim biurowcu wprowadziliśmy nową usługę najmu powierzchni, czyli Compact Office. A zainspirowała nas do tego inna spółka działająca także w naszej grupie: Traficar, czyli car-sharingowa. 

Jak od wynajmu aut firma doszła do małych biur? Szef spółki wyjaśnia, iż to właśnie brak obciążeń i konieczności posiadania auta leży u podstaw sukcesu filozofii firm car-sharingowych, które świętują sukcesy w Polsce. Podobnie jest w przypadku nowego typu najemców w biurowcach – chcą korzystać z wygodnych rozwiązań, ale nie godzą się na wysokie koszty i długie terminy najmu. Dlatego
w ramach wydzielonej części pierwszego piętra biurowca Bielany Business Point w usłudze Compact Office nowa firma może wynająć nieduże biuro (od 42 do 86 mkw.) bez narzuconego z góry okresu najmu.

Kompaktowe biura zaprojektowane są tak, aby w maksymalny sposób wykorzystać ich powierzchnię. Firmy dzielą między siebie znajdującą się na piętrze kuchnię oraz salę konferencyjną (powierzchnie wspólne zajmują 183 mkw.), co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów wynajmu. Dodatkowymi udogodnieniami są dostępna oferta car-sharingowa w biurowcu, oraz doceniane przez młodych pracowników prysznice przeznaczone dla osób poruszających się na rowerach.

Koszt najmu podstawowej jednostki biurowej wraz z prawem do korzystania do 183 mkw. powierzchni wspólnych wynosi ok. 1 tys. euro miesięcznie + opłaty eksploatacyjne.


Bielany Business Point to pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A, wybudowany przez dewelopera Megapolis przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich. Ekologiczny biurowiec (uzyskał certyfikat BREEAM in-USE na poziomie Very-Good) o łącznej powierzchni 12 tys. mkw. już działa.

Komfort pracy w budynku zwiększają uchylne okna, zapewniające dostęp do świeżego powietrza. Co więcej, wszystkie pomieszczenia o wysokości 3 m są oddawane „pod klucz”, czyli oferują system podłogi podniesionej wykończonej wykładziną, podwieszane sufity oraz pełne oświetlenie. Nie bez znaczenia dla pracowników biur jest dostęp do publicznego transportu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0