data publikacji

Zakończono komercjalizację części biurowej Stadionu Narodowego. Biura na terenie obiektu znalazły już najemców.

Stadion Narodowy, o czym nie wszyscy wiedzą, to także ponad 15 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, ulokowanej na dwóch kondygnacjach. Biura te wyposażone są w najnowsze rozwiązania techniczne i charakteryzuje je ponadprzeciętna wysokość (aż 3,4 metra), oraz industrialne sufity i obszerne przeszklenia.

Jednym z walorów tych biur jest też unikalny widok na panoramę Warszawy: widoczny jest między innymi Most Poniatowskiego, Wisła, Most Świętokrzyski, Saska Kępa, i oczywiście też płyta stadionu.

Korzyści, jakie przynosi ten rozpoznawalny, warszawski adres, doceniły firmy, które wybrały Narodowy na swoją siedzibę. Obecnie proces komercjalizacji części biurowej stadionu jest już na finiszu.
Do części biurowej Stadionu Narodowego wprowadziły się firmy z różnych sektorów rynku. Jak informuje Bartłomiej Zagrodnik, prezes zarządu firmy Walter Herz, która jest wyłącznym agentem wynajmu biur przy Stadionie Narodowym, umowy które zostały zawarte, dotyczą modułów o metrażu od 100 do 6 tys. mkw.
– Na wynajem powierzchni biurowej przy Alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1 zdecydowały się m.in. firmy z sektora IT, agencje marketingowe, firmy doradcze i szkoleniowe, pracownie architektoniczne, wydawnictwa, firmy medyczne i edukacyjne, związki sportowe, operatorzy turystyczni, firmy dystrybucyjne, handlowe, a nawet produkcyjne – wylicza Bartłomiej Zagrodnik. 

Prezes Walter Herz przyznaje, że współpraca przy komercjalizacji tak niepowtarzalnego obiektu, jakim jest Stadion Narodowy, należała do jednych z najbardziej wymagających projektów.
– Zachętą dla najemców okazały się m.in. pakiety rabatowe na usługi Centrum Konferencyjnego i Biznes Klubu, udział w wydarzeniach stadionowych oraz wynajem powierzchni do organizacji eventów i lóż na stadionie – wyjaśnia Bartłomiej Zagrodnik. 

Mateusz Strzelecki, manager projektu w Walter Herz, odpowiedzialny za udział w procesie komercjalizacji Stadionu Narodowego, zwraca też uwagę, że najemcy mają do dyspozycji nieograniczoną liczbę naziemnych miejsc parkingowych, z których mogą korzystać bezpłatnie. Mogą uczestniczyć w wydarzeniach stadionowych, odwiedzać organizowane imprezy i wystawy oraz korzystać z restauracji i punktów gastronomicznych, sklepu, czy kina 5 D, znajdujących się na terenie obiektu.

Stadion Narodowy to świetnie rozpoznawalna, nowoczesna marka, która jest również dobrym miejscem do prowadzenia biznesu. Dzięki swojemu położeniu przy Rondzie Waszyngtona obiekt zapewnia bezpośredni dostęp do wszystkich środków komunikacji miejskiej, w tym stacji drugiej linii metra. Jednocześnie znajduje się w otoczeniu zieleni Parku Skaryszewskiego i nabrzeży Wisły oraz sąsiaduje z lubianą Saską Kępą.

Od stycznia 2013 roku, kiedy operatorem obiektu została spółka PL.2012+, Stadion Narodowy wyraźnie rozwinął skrzydła. Dziś Narodowy to nie tylko obiekt piłkarski, ale multifunkcjonalna arena i miejsce o dużym znaczeniu dla sportu, rozrywki, biznesu, kultury i edukacji. Także w nadchodzących miesiącach arena będzie miejscem organizacji wielu atrakcyjnych i prestiżowych wydarzeń.

Tomasz Półgrabski, szef spółki zarządzającej obiektem poinformował, że 2014 rok był najlepszym w historii Stadionu Narodowego. W ciągu 12 miesięcy zorganizowano ponad 500 wydarzeń, w których wzięło udział blisko 2 mln gości. A dzięki konsekwentnie realizowanej strategii i wizji marki arena stała się samofinansującym się przedsiębiorstwem. Co ważne, po raz pierwszy w historii Stadion nie pobrał dotacji z budżetu państwa.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
1.8