data publikacji

ADVA Optical Networking wynajmie 4 tys. mkw. w nowo powstającym kompleksie biurowym w Gdyni.

Tensor powstaje w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 8

ADVA Optical Networking to międzynarodowy producent innowacyjnych urządzeń telekomunikacyjnych, który podpisał umowę najmu 4 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynku Tensor Y w Gdyni.
Firma wprowadzi się do swojej nowej siedziby w czerwcu 2016, tuż po zakończeniu budowy obiektu, zajmując piętra od drugiego do czwartego włącznie. Dewelopera budynku – Euro Styl – w transakcji najmu reprezentowali eksperci z JLL.

– Wybraliśmy Gdynię ze względu na preferencje większości pracowników. ADVA, planując dalszy wzrost zatrudnienia, brała pod uwagę różne parki biurowe – komentuje Przemysław Ceglarek, Facility Manager w ADVA Optical Networking. – Ze względu na bliskość stacji Szybkiej Kolei Miejskiej i przyszłą, pobliską stację Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, pozwalającą na bezpośrednie dotarcie do lotniska, Tensor okazał się najlepszą lokalizacją. Bardzo podoba nam się ciekawa architektura kompleksu Tensor i tworząca się w Redłowie biznesowa dzielnica Gdyni.

Magdalena Reńska, Dyrektor Trójmiejskiego Oddziału JLL, podkreśla też fakt, że Tensor jest najnowocześniejszym parkiem biurowym w Gdyni, dostosowanym do potrzeb wymagających firm o globalnym zasięgu. – Lokalizacja, profesjonalizm, elastyczność właściciela oraz zastosowane w procesie budowy innowacyjne rozwiązania spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców – dodaje Magdalena Reńska.

– Jako dostawca zaawansowanych technologii, ADVA oczekiwała dostosowania powierzchni biurowych do swoich niestandardowych wymagań technicznych. Przykładowo, aby przenieść obciążenia od urządzeń pracujących w laboratoriach, zwiększona została nośność nie tylko stropów, ale i słupów oraz ław fundamentowych w budynku Y. Moc prądu dedykowana temu najemcy spowodowała podwojenie standardowej mocy dla tej klasy i wielkości budynku biurowego, a klimatyzacja precyzyjna, która zostanie zastosowana w laboratoriach, będzie działać w oparciu o system typu free-cooling. Innym interesującym aspektem technicznym, który ułatwi w przyszłości dostawę dużych urządzeń elektronicznych użytkowanych przez ADVA, jest specjalistyczna otwierana fasada. Wszystkie te techniczne elementy są dla nas ciekawym wyzwaniem inżynierskim, z którego realizacji jesteśmy bardzo dumni i mamy nadzieję, że pozwolą one spółce ADVA realizować z sukcesem swoje nowatorskie projekty – wyjaśnia Mikołaj Konopka, Wiceprezes Euro Styl.


Tensor powstaje w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 8 tuż przy stacji Szybkiej Kolei Miejskiej (Redłowo) i planowanej na 2016 r. Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Stadion).
Kompleks utworzą trzy nowoczesne budynki klasy A o nazwach X, Y i Z. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 19,7 tys. mkw. (X – 4,9 tys. mkw., Y – 8, 1 tys. mkw., a Z – 6,6 tys. mkw.).

W Tensorze będzie 450 miejsc parkingowych oraz cała gama udogodnień dla rowerzystów (biurowce są położone tuż przy ścieżce rowerowej).
Ważnym atutem parku biurowego Tensor jest również funkcjonalność, którą wspierają m.in. energooszczędna fasada, instalacja BMS, zasilanie awaryjne UPS i generatory prądotwórcze, nowoczesna instalacja HVAC wraz z rozwiązaniami typu free cooling oraz mnogość proekologicznych rozwiązań (oczekiwana certyfikacja BREEAM na poziomie co najmniej bardzo dobrym).

Zaprojektowano wysokiej jakości przestrzenie wspólne w budynkach z ogólnodostępnym wi-fi i ekranami wyświetlającymi na bieżąco rozkłady jazdy pobliskich środków transportu, a na zewnątrz przyjazne użytkownikom miejsca z atrakcyjną małą architekturą oraz przestrzeń do relaksu np. tor do gry w bule.
Istotnym aspektem jest także możliwość elastycznej aranżacji powierzchni – wysoka efektywność przestrzeni. Szerokie wsparcie architektoniczne i aranżacyjne ze strony dewelopera w zakresie aranżacji i wykończenia biur jest dodatkowym benefitem w pakiecie dla najemców.


Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu Tensor jest międzynarodowa firma doradcza JLL.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0