data publikacji

Budynek Rondo 1 – jeden z najbardziej prestiżowych adresów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zlokalizowany w sercu Warszawy, przy Rondzie ONZ – otrzymał certyfikat LEED Platinum.

W czerwcu 2016 roku Rondo 1 zdobyła certyfikat LEED Platinum jako pierwszy budynek w Polsce w kategorii LEED O+M

LEED Platinum to najwyższa ocena w najpopularniejszym na świecie systemie certyfikacji ekologicznej budynków.

W budynku o powierzchni najmu równej 66 tys. mkw. działa ponad 50 firm i instytucji, zatrudniających łącznie około 3 tys. osób. Od 2014 roku właścicielem Rondo 1 jest Deutsche Asset Management.

W lutym 2011 roku Rondo 1 otrzymało certyfikat LEED Gold dla budynków istniejących w kategorii O+M (Operations and Maintenance) jako pierwszy wieżowiec w Polsce oraz pierwszy w Europie z więcej niż jednym najemcą.
W czerwcu 2016 roku obiekt zdobył certyfikat LEED Platinum jako pierwszy budynek w Polsce w kategorii LEED O+M. W systemie certyfikacji LEED stworzonym przez amerykańskie stowarzyszenie U.S. Green Building Council codziennie oceniane jest ponad 170 tys. mkw. powierzchni brutto w ponad 160 krajach.

– Jesteśmy szczególnie dumni z tego osiągnięcia, gdyż pokazuje ono, jak dzięki najwyższej jakości zarządzania tworzymy długofalową wartość budynku, a jednocześnie dbamy o codzienny komfort najemców – komentuje Marek Jakubiak, Head of Real Estate, CEE w Deutsche Asset Management. – Przyznanie certyfikatu LEED Platinum to znaczące wyróżnienie, które podkreśla wiodącą pozycję Rondo 1 na warszawskim rynku biurowym. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces recertyfikacji, a w szczególności naszym najemcom.

Wśród rozwiązań proekologicznych, zastosowanych w Rondo 1, można wymienić m.in. te, które przyczyniają się do przyjaznego środowisku gospodarowania wodą, energią czy zużyciem ciepła.
Duży wpływ na efektywność energetyczną budynku mają również nowoczesne systemy wentylacji i klimatyzacji, a także maksymalne wykorzystanie naturalnego światła do oświetlania powierzchni biurowych (oświetleniem sztucznym steruje nowoczesny system DALI).

Przy budowie Rondo 1 nie wykorzystywano szkodliwych materiałów budowlanych, takich jak farby zawierające związki ołowiu czy pestycydy, a wszystkie środki czystości stosowane na terenie kompleksu są całkowicie biodegradowalne. W budynku prowadzona jest też pełna segregacja odpadów.

Dzięki staraniom Deutsche Asset Management, w Rondo 1 ulepszona została również infrastruktura dla rowerzystów – powstały m.in. darmowe szatnie i prysznice. Budynek Rondo 1 jest obecnie wynajęty w 93 proc.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0