data publikacji

Kompleks biurowy New City, zlokalizowany przy ulicy Marynarskiej 15 w Warszawie, został nominowany do międzynarodowej nagrody BREEAM Awards 2016 w kategorii „Offices – In-Use”.

New City to kompleks biurowy, złożony z dwóch najwyższej klasy budynków New City oraz New City 2

Jest to jedyny obiekt biurowy w Polsce wyróżniony tego typu nominacją. Nominowane do nagrody projekty stanowią najbardziej prestiżowe przykłady zrównoważonych budynków na całym świecie. Projekty zakwalifikowane do konkursu BREEAM Awards 2016 muszą spełniać wymóg certyfikacji w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 28 listopada 2015 r.

Właścicielem New City od 2013 roku jest Hines Global REIT. Hines Polska pełni w kompleksie funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości.

– Uzyskanie przez kompleks New City nominacji do BREEAM Awards 2016 stanowi wyraz uznania wdrożonych przez zespół Hines Polska efektywnych procedur zarządzania obiektem. BREEAM doceniło w szczególności dbałość o szeroko rozumiany zrównoważony rozwój oraz wysoką efektywność energetyczną New City. Efektem naszych działań jest nie tylko stworzenie przyjaznego miejsca pracy, ale także obniżenie kosztów opłat eksploatacyjnych dla naszych najemców – podkreśla Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Hines Polska.

–  Dbałość o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój wpisane są w standardy zarządzania Hines Polska, a nominacja jest wielkim wyróżnieniem dla zespołu zarządzającego New City – dodaje Tomasz Sasin, Sustainability Manager Hines w Polsce.

New City to kompleks biurowy, złożony z dwóch najwyższej klasy budynków New City oraz New City 2 o łącznej powierzchni ponad 44 tys. mkw., położony jest przy ulicy Marynarskiej 15 w centrum biurowej części warszawskiego Mokotowa.
Atutem lokalizacji jest dogodna komunikacja oraz wygodne połączenie z centrum stolicy i międzynarodowym Lotniskiem Chopina, położonym zaledwie 4 kilometry od kompleksu. Galeria Mokotów oferująca szeroki wachlarz restauracji oraz punktów usługowych i handlowych znajduje się w odległości 5 minut spacerem.
Dodatkowym atutem budynku jest szeroka i dopasowana do indywidualnych potrzeb oferta usług, w skład której wchodzą: parking dla gości, kawiarnia, restauracja, fitness, pralnio mat, salon fryzjersko kosmetyczny, stomatologia, medycyna estetyczna, biura podróży, sklepy, myjnia samochodowa, bankomat czy udogodnienia dla rowerzystów.

Poza nowoczesną powierzchnią biurową kompleks oferuje też lokale handlowo-usługowe na parterze, 1 225 miejsc parkingowych w 3-poziomowym garażu podziemnym oraz ponad 70 naziemnych miejsc parkingowych dla gości.

Niewątpliwym atutem New City jest efektywny układ funkcjonalny, wynikający z rzutu budynku oraz jego formy architektonicznej. Każde skrzydło kompleksu posiada własny hol wejściowy, osobną klatkę schodową oraz niezależną komunikację windową. Nowoczesna recepcja znajduje się w centralnej części dwukondygnacyjnego holu wejściowego. Na parterze, oprócz powierzchni biurowych i handlowych znajduje się restauracja dla najemców kompleksu.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0