data publikacji

Biurowiec Atrium 2 osiągnął docelową wysokość. Zakończenie budowy – planowane na marzec 2016.

Budowa Atrium 2 rozpoczęła się w kwietniu 2014 r. | Fot. Jakub Jurkowski

Atrium 2, budynek biurowy realizowany przez Skanska Property Poland w okolicy ronda ONZ w Warszawie, osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny.

Atrium 2 składa się łącznie z 15 kondygnacji naziemnych oraz czterech podziemnych, a także 125 miejsc parkingowych dla najemców. Powierzchnia najmu całego biurowca wyniesie ponad 20 tys. mkw.
Po ukończeniu budowy Atrium 2 będzie jednym z najbardziej zielonych obiektów na polskim rynku nieruchomości biurowych. Projekt będzie certyfikowany w LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Obecnie w całej Polsce jest tylko 10 obiektów biurowych, które uzyskały tak wysoki certyfikat LEED.

Budowa Atrium 2 rozpoczęła się w kwietniu 2014 r. Konstrukcja budynku jest już zakończona. Na budowie kończą się prace związane z montażem elewacji. Po osiągnięciu stanu zamkniętego rozpoczną się prace fit-outowe na powierzchni DLA Piper, pierwszego najemcy Atrium 2. Globalna kancelaria prawna DLA Piper we wrześniu podpisała umowę najmu na 4 tys. mkw. powierzchni.

– Wyróżnikiem Atrium 2 jest lokalizacja w ścisłym centrum miasta, w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od stacji drugiej linii metra. Dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań, takich jak dostępne na każdym piętrze otwierane loggie, a także nowoczesna siłownia i biblioteka, budynek będzie komfortowym miejscem pracy, spotkań biznesowych oraz wypoczynku po godzinach. W pobliżu projektu znajduje się rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, dlatego zaplanowaliśmy oddzielne pomieszczenie do parkowania jednośladów oraz szatnię z prysznicami dla rowerzystów. Jednocześnie chcemy również, żeby Atrium 2 zapraszało swoją architekturą do korzystania z lokali parterowych i przestrzeni znajdującej się wokół budynku – podkreśla Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Atrium 2 jest przykładem nowoczesnej, eleganckiej architektury, nawiązującej do epoki warszawskiego modernizmu międzywojennego. Wśród rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy w budynku, znajdą się m.in. system wentylacji dostarczający więcej świeżego powietrza, klimatyzacja oparta o belki chłodzące, gwarantująca niską emisję hałasu oraz możliwość regulacji temperatury w wielu wydzielonych strefach.

Pod względem oszczędności projekt zapewni ponad 50 proc. redukcji zużycia wody oraz ponad 30 proc. energii w stosunku do norm lokalnych.


Koncepcję architektoniczną projektu przygotowała pracownia PRC Architekci. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A. Za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0