data publikacji

Trendy na sezon 2020/21 podczas Christmasworld pokazują, co naprawdę ma znaczenie: serdeczność, bliskość, poczucie przynależności.

Fot. Messe Frankfurt Exhibition
Fot. Messe Frankfurt Exhibition

Trendy zidentyfikowali i zaaranżowali eksperci ze Stilbüro bora.herke.palmisano. Mottem trendów Christmasworld 2020/21 jest powiedzenie „family matters” - „sprawy rodzinne”. W coraz bardziej skomplikowanym świecie rodzina, wspólnota i autentyczne spotkania między ludźmi mają największe znaczenie. Wspólna zabawa, świętowanie i dzielenie się radosnymi chwilami stają się coraz ważniejsze jako rzeczywisty odpowiednik interakcji w cyfrowym świecie.

Wyrażają się w trzech stylach i schematach kolorystycznych:
- „green ritual” („Zielony rytuał”),
- „silken party” („Jedwabne przyjęcie”),
- „happy get-together” („Radosne spotkanie”).

Te zestawienia otwierają dla międzynarodowego rynku dekoracji niezliczone możliwości projektowania nowych produktów, które będą zaskakiwać klientów przez cały rok. Pokaz starannie dobranych trendów podczas Christmasworld, wiodących międzynarodowych targów dekoracji świątecznych i sezonowych, które odbędą się w dniach 24-28 stycznia we Frankfurcie nad Menem, opracowuje i realizuje Stilbüro bora.herke.palmisano. Wystawa będzie centralnym elementem sali 11.0 i zachwyci zwiedzających ekscytującym wyborem produktów od wystawców, a także dostarczy niezbędnej wiedzy na temat trendów poprzez wykłady i wycieczki z przewodnikiem po różnych światach stylów.

Obecnie wzrasta poczucie odpowiedzialności i pragnienie bardziej ostrożnego i świadomego ekologicznie stylu życia. „Objawia się to w sposobie, w jaki organizujemy nasze uroczystości: są to spotkania, podczas których priorytetem jest dobro ogółu. Niezależnie od tego, czy jest to okazja osobista czy zwyczajowa, wspólnie organizujemy takie szczególne obchody z wielką miłością i wysiłkiem, aby był to czas radosny i przyjemny. W ten sposób tworzymy cenne momenty, które wzmacniają i pogłębiają relacje międzyludzkie” – mówi projektantka Annetta Palmisano ze Stilbürobora.herke.palmisano.

Christmasworld Trends to pierwszy punkt odniesienia i najważniejsze źródło inspiracji i pomocy w zamawianiu dla sprzedawców detalicznych, którzy zastanawiają się, jakie kolory, materiały i wzory były, są i będą modne.

„green ritual” przedstawia spokojne kolory naturalnej roślinności na dwa wyraźnie odmienne sposoby. W połowie ekspozycji dominują jasne, powściągliwe odcienie, takie jak szarość, beż i piasek, a także jasna zieleń paproci i czerwony brąz. To barwy lekkie, przywodzące na myśl wiosnę i czystą naturalność. W drugiej połowie pojawia się tajemniczy, roślinny świat ciemnych kolorów, z głębokimi odcieniami czerwonych i ciemnych liści, które przychodzą wraz z jesienią.

„Oprócz nastrojowego czy uroczystego ujęcia świątecznych dekoracji styl ten można interpretować też lekko i wiosennie” – dodaje Palmisano. Nowością tym razem jest to, że będą one prezentowane sprzedawcom detalicznym w sposób bardziej przyciągający wzrok i przyjazny. „Zaprezentujemy trzy style, a każdy z nich zinterpretujemy na dwa różne sposoby. Drugi wariant oprócz dekoracji świątecznych, na przykład dekoracje weselne, urodzinowe, wiosenne czy jesienne, będzie wyraźnie odmienny pod względem zastosowanych kolorów” – dodaje Palmisano.

Temu powściągliwemu zestawowi kolorów przeciwstawione są eksperymentalne, kreatywne pomysły, techniki, projekty i materiały. Można tu znaleźć kwiaty i liście w szkle i na papierze, malowane rośliny, eksperymentalne motywy roślinne i fotograficzne, efekty akwareli, nieregularne i plamiste wzory, a także powierzchnie o ciekawej fakturze, surowe i szorstkie.

„silken party” - inspirowane najbardziej innowacyjnymi kreacjami mody i stworzone przy użyciu precyzyjnej technologii laserowej. Projekty w tym eleganckim i zmysłowym stylu charakteryzują się miękkimi, organicznymi, obłymi kształtami. Jest to styl dekoracyjny, który doskonale sprawdza się na weselach i letnich uroczystościach. „silken party” zachęca do zastosowania kobiecej gamy kolorystycznej, wysokiej jakości materiałów i lśniących, ultra-gładkich powierzchni – świąteczne doznania w tym stylu są przyjemne, ciepłe i przyjemne w dotyku.

„happy get-together” - inspirowane nowym miejskim stylem życia z naciskiem na recykling. Ten charakterystyczny miejski styl odnosi się do metropolii. Łączy, współdzieli, łagodzi granice między klasycznymi kategoriami, takimi jak twoje/moje, prywatne/publiczne i miasto/wieś. Żywe, apetyczne, mleczne odcienie przywodzą na myśl świeżo tłoczone cytryny, limonki i miętową lemoniadę, a także ziarna i słomę. W ciepłym spektrum kolorystycznym dominuje żywy kolor pomarańczowego wosku, a także bardziej stonowane „recyklingowe” kolory, takie jak butelkowa zieleń oraz melanże, efekty plamek i nietypowe połączenia kolorów.

Koncepcja drugiego życia aż bije ze wszystkich produktów: wykorzystując odpady, takie jak PET czy papier, projektanci opracowują ekscytujące pomysły na nowe kształty, tekstury i materiały. Ten styl charakteryzuje się niekonwencjonalnymi pomysłami i technikami rzemieślniczymi, takimi jak tkanie, owijanie, wiązanie i warstwowanie. „happy get-together”: zrównoważone i innowacyjne alternatywy w materiałach i wzornictwie zmieniają sposób, w jaki świętujemy i ozdabiamy.Projektanci Claudia Herke, Cem Bora i Annetta Palmisano ze Stilbüro bora.herke.palmisano opracowują swoje prognozy na Christmasworld na podstawie aktualnych trendów w modzie, społeczeństwie i projektowaniu wnętrz.

Wykłady na temat trendów przedstawią więcej informacji na temat tego, co obecnie modne w projektowaniu i wzornictwie produktów, co przyczyni się również do zwiększenia sprzedaży w sklepach detalicznych. Ponadto odwiedzający będą mogli bezpłatnie otrzymać karty trendów na stoisku informacyjnym Christmasworld Trends w sali 11.0, C 40 - dzięki czemu detaliści zawsze będą mieli pod ręką wszystkie istotne kolory, kształty, materiały i wzory.

 

Więcej informacji o programie targów Paperworld i możliwość kupienia biletów pod tym linkiem

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0