data publikacji

Biurowy system do produkcji papieru bez użycia wody, czyli Epson PaperLab – nagrodzony Good Desing Gold Award!

Czy PaperLab A-8000 zmieni przyszłość papieru w biurze?
Epson proponuje A-8000 jako pierwszy biurowy system do recyklingu papieru, który umożliwia lokalną utylizację i produkcję papieru

PaperLab A-8000 – zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Seiko Epson system do recyclingu i produkcji papieru w procesie suchym – otrzymał nagrodę Good Design Gold Award (METI Minister Award).
Nagrodę tę otrzymuje projekt, który zdaniem jurorów Good Design Award wyjątkowo wyróżnił się na tle pozostałych, wspólnie tworzących listę Good Design Best 100. Składają się na nią projekty wybrane i wyróżnione spośród wszystkich 4.495 zgłoszeń, jakie zanotowano w tegorocznej edycji. Zwycięzca jest wyłaniany na podstawie kompleksowego zestawu kryteriów, włączając w to potencjał projektu jako rozwiązania, mającego pozytywny wpływ na życie społeczne, przyszłe zastosowanie, a także stopień ukończenia projektu.

To dla nas ogromny zaszczyt otrzymać tak prestiżową nagrodę – mówi Kazuichiro Ichikawa, dyrektor naczelny i zastępca dyrektora zarządzającego Działem Badawczo-Rozwojowym w Epsonie, który był zaangażowany w proces rozwoju PaperLab A-8000. – Myślę, że wyraża ona uznanie dla samej koncepcji PaperLab A-8000, która zmienia przyszłość papieru. Posiada on uniwersalną wartość jako środek komunikacji, która bierze się stąd, że jego użycie jest intuicyjne, zapewnia wysoką czytelność, a dodatkowo jest łatwy do przenoszenia. Jednocześnie nośniki papierowe obarczone są generowaniem obciążenia dla środowiska oraz zagrożeniami związanymi z zarządzaniem poufnością, co powoduje obawy związane z jego użyciem.
Dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania suchego włókna Epson proponuje A-8000 jako pierwszy biurowy system do recyklingu papieru, który umożliwia lokalną utylizację i produkcję papieru, w ilości odpowiadającej bieżącym potrzebom. Jest to wkład Epson w promocję społeczeństwa, pozbawionego odpadów.

„Nasza firma po raz pierwszy otrzymuje nagrodę Good Design Gold Award – podkreśla Masahiko Kobayashi, dyrektor działu projektowego dla PaperLab A-8000 w Departamencie Rozwoju Technologii Procesów Produkcyjnych. – To potwierdzenie zarówno wartości promowania przez firmę Epson społeczeństwa nie generującego odpadów, jak i naszej pracy, związanej z planowaniem i projektowaniem PaperLab, który wspiera te wartości. System PaperLab jest świadectwem naszego zaangażowania w odkrywanie nowych rynków. Jestem zdecydowany na wprowadzenie tego produktu do zasadniczej oferty dla segmentu biznesowego.

Nagroda Good Design Award to kompleksowy system oceny i promocji dobrego wzornictwa produktowego, wybranego spośród różnorodnych powstających fenomenów. Gospodarzem ceremonii jest Japoński Instytut Promocji Wzornictwa – niezależna fundacja użytku publicznego. Prekursorem nagród był Good Design Selection System (lub też G Mark System), zainicjowany w 1957 roku przez Ministerstwo Handlu Międzynarodowego i Przemysłu (wówczas Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu).
Beneficjenci nagród Good Design Award mogą posługiwać się znakiem G Mark, będącym symbolem nagrody, który od ponad pół wieku jest powszechnie rozpoznawany jako wyznacznik dobrego wzornictwa.


 

Na czym polega i jak działa PaperLab A-8000? Zobaczcie w krótkim, dwuminutowym filmiku [KLIKNIJ]

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0