data publikacji

Blisko dwa tysiące wystawców z 63 krajów oraz prawie 42 tys. odwiedzających gościło na targach Paperworld i Creativeworld  we Frankfurcie.

Fot. Messe Frankfurt / Paperworld 2017
Fot. Messe Frankfurt / Paperworld 2017


Cztery międzynarodowe imprezy targowe – znane od lat Christmasworld, Paperworld, Creativeworld, a także odbywająca się po raz pierwszy Floradecora – przyciągnęły w tym roku jeszcze więcej wystawców, niż poprzednio.

Wystawcy prezentujący na targach swoje produkty byli bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy, biorąc pod uwagę zarówno ilość zdobytych zamówień, jak i pozyskanych kontaktów branżowych. Ponad 85,4 tys. (2016: 82 tys.) odwiedzających ze 154 krajów przez pięć dni miało okazję poznać trendy dóbr konsumpcyjnych na kolejny sezon i nawiązać nowe kontakty w branży. 
Wzrost liczby wystawców i odwiedzających o ponad 3 proc. potwierdza,  że targi dóbr konsumpcyjnych we Frankfurcie są międzynarodowym miejscem spotkań dla branżystów z całego świata – podsumowuje Detlef Braun, wiceprezes Messe Frankfurt.

Aż 75 proc. odwiedzających stanowiły osoby decyzyjne z zarządów oraz działów zakupów. Czynnik ten wpłynął dodatkowo na jakość rozmów oraz zadowolenie wystawców z przeprowadzonych spotkań. Podobną opinię wyraził Johann Hugues, dyrektor generalny Blachere Illumination.
– Targi Christmasworld wypadły naprawdę dobrze w tym roku. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem i zawarliśmy wiele cennych kontaktów. Wynika to zarówno z wprowadzonych przez nas innowacji, jak i coraz wyższej jakości, jaką zapewniają Targi we Frankfurcie – uważa Johann Hugues.

Szeroka gama produktów na targach Christmasworld, Paperworld, Creativeworld i Floradecora przyciągnęła szczególnie nabywców z Holandii, Wielkiej Brytanii, Polski, Belgii, Niemiec, Turcji, Chin Stanów Zjednoczonych.
Ozdoby  świąteczne i dekoracje sezonowe w połączeniu ze świeżymi kwiatami i roślinami, poprzez hobby, rzemiosło i sztukę, a dalej prezenty, artykuły papiernicze, materiały biurowe, przybory szkolne – tylko targom we Frankfurcie udaje się zgromadzić wystawców wszystkich branż w jednym miejscu.

Paperworld 2017: najważniejsze spotkanie w branży papierniczo-biurowo-szkolnej.

W tym roku na powierzchni wystawienniczej targów Paperworld zaprezentowało się łącznie 1 525 wystawców z 58 krajów, w tym 37 firm z Polski. 
W sumie całe targi odwiedziło 33 549 gości z całego świata, jednak najwięcej branżystów przybyło do Frankfurtu z Chin, Włoch, Indii i Tajwanu. Z naszego kraju targi odwiedziło 952 osoby. Nowe możliwości rozszerzenia sieci dystrybucji  dostrzegł dzięki temu m.in. Thomas Bona, prezes związku przemysłu branży papierniczo-biurowo-szkolnej (Verband der PBS-Markenindustrie).
– Paperworld we Frankfurcie jest największym pod względem stopnia internacjonalizacji wydarzeniem, są to najbardziej międzynarodowe targi. Dla naszych członkowskich przedsiębiorstw, dla których największy zysk generuje eksport, Frankfurt oferuje bardzo ważną platformę handlową – komentuje Thomas Bona z Verband der PBS-Markenindustrie.

Targi Paperworld przyciągnęły w tym roku jeszcze więcej przedsiębiorców z krajów europejskich m.in. Francji, Austrii, Czech i Serbii.

Creativeworld 2016: więcej wystawców i odwiedzających

Targi Creativeworld zyskują coraz większe zainteresowanie w środowisku artystów, plastyków i hobbystów. W tegorocznej edycji swoją ekspozycję zaprezentowało 343 przedsiębiorstwa z 38 krajów, o 16 proc. więcej niż w roku poprzednim. 

Rośnie również zainteresowanie ze strony wizytujących. Aż 8 657 osób, o 13 proc. więcej niż w roku poprzednim, miało okazje poznać kreatywne pomysły oraz nowe trendy w branży wzornictwa i DIY. Z Polski targi odwiedziło 186 osób. Wystawcy zaprezentowali we Frankfurcie nowe produkty, innowacyjne techniki i materiały dla świata sztuki dekoracyjnej, architektury wnętrz oraz grafiki. 

Podczas targów już po raz dwunasty wręczono Creative Impulse Award, najważniejsze na świecie nagrody w kategorii: sztuka, rękodzieło, hobby. Do nagród zostało zgłoszonych aż 70 produktów.


Następna edycja targów Paperworld i Creativeworld odbędzie się w terminie 27-30 stycznia 2018.

 

Więcej informacji:

www.paperworld.messefrankfurt.com   |   www.creativeworld.messefrankfurt.com

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0