data publikacji

Epson wprowadza na rynek drukarkę SureColor SC-P5000 do wydruków próbnych, odbitek zdjęć i reprodukcji dzieł sztuki, która niezwykle dokładnie oddaje kolory.

Wydruki z modelu SC-P5000 charakteryzują się wysoką rozdzielczością i trwałością | Fot. Epson

 
17-calową drukarkę SureColor SC-P5000 Epson opracował z myślą o wydrukach próbnych, reprodukcjach dzieł sztuki i druku fotografii. Dostępna jest z zestawem atramentów, zawierającym kolor fioletowy lub jasny / jasnoszary, zapewnia niemal idealne odwzorowanie nawet do 99 proc. kolorów z palety Pantone Solid Coated Colours.
 
Drukarkę SureColor SC-P5000 zaprojektowano z myślą o zastąpieniu popularnego urządzenia Stylus Pro 4900 i uzupełnieniu linii SureColor z atramentami HDX, do której należą też drukarki SC-P7000 (24-calowa) i SC-P9000 (44-calowa).

Dostępne są dwie wersje drukarki SureColor SC-P5000: pierwsza, z zestawem atramentów obejmującym kolor fioletowy, jest przeznaczona dla twórców reklam, producentów i projektantów do tworzenia wydruków próbnych, aby zagwarantować właściwą kolorystykę opakowań, materiałów marketingowych i barw firmowych; druga, z kolorem jasnym jasnoszarym, świetnie nadaje się dla profesjonalnych fotografów i artystów, którzy chcą dokładnie odwzorowywać detale, kolory i kontrast oryginalnych prac.

– Wszyscy użytkownicy (projektanci, artyści, fotografowie) chcą tylko jednego: precyzyjnego odwzorowania kolorów. Wyjątkowo dokładny model SC-P5000 pozwala drukować bez żadnych obaw, z całkowitą pewnością, że kolory będą idealnie odwzorowane na gotowym wydruku. Aby uzyskać takie efekty, nie trzeba nawet być specjalistą. Drukarka SC-P5000 jest niezwykle łatwa do skonfigurowania i używania, a ponadto charakteryzuje się wyjątkowo wysoką niezawodnością – wyjaśnia Grzegorz Mencfel, Business Account Manager – LFP.

Model SC-P5000 posiada szereg nowych lub udoskonalonych funkcji, które zapewniają niezawodne funkcjonowanie i skracają do minimum czas serwisowania. Obejmują one nowe pokrywy i zabezpieczenia ograniczające wnikanie kurzu, udoskonalony automatyczny układ kontroli dysz oraz instrukcje wyświetlane w trakcie procedury czyszczenia.
 
Dzięki zaawansowanej technologii głowic drukujących firmy Epson, jakość druku nie ustępuje dokładności odwzorowania kolorów.

Wydruki z modelu SC-P5000 charakteryzują się wysoką rozdzielczością i trwałością. Wielkość kropli wynosząca 3,5 pl oraz rozdzielczość 2880 x 1440 dpi gwarantują wyrazistość i precyzję, a atramenty Ultrachrome HDX zapewniają jeszcze większą odporność na działanie światła.

Drukarkę SC-P5000 można z powodzeniem wykorzystać w każdym procesie przygotowywania wydruków próbnych, a także zastosować do automatycznego sprawdzania po wyposażeniu w SpectroProofer.
Nowy model współpracuje z programami RIP i oprogramowaniem wszystkich największych producentów.
                                                                                                        


Drukarka SureColor SC-P5000 jest dostępna od 2 stycznia 2017 roku w czterech wersjach (z kolorem fioletowym lub jasnoszarym, wyposażona w SpectroProofer lub bez niego) w cenach od 1 995 euro (bez VAT).
 
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0