data publikacji

Suitable Solutions, Curious Funfair oraz Solid Grade – to trzy nowe, inspirujące pomysły na prezentację produktów oraz komunikację z klientem. Zobaczymy je podczas targów Paperworld 2017.

Fot. Messe Frankfurt / Paperworld

Współczesne biuro i miejsce pracy podlegają ciągłym zmianom i trudno nie zadać sobie pytania o to, jak będzie wyglądała nasza praca w przyszłości oraz jak będzie wtedy wyglądać miejsce, w którym ją wykonujemy.

Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić organizatorzy i wystawcy targów Paperworld 2017 w ostatni weekend stycznia we Frankfurcie. Na najważniejszych targach branży papierniczej od lat z powodzeniem prezentowane są zarówno artykuły biurowe dla firm, jak i artykuły papiernicze, piśmiennicze i szkolne do prywatnego użytku, dzięki czemu wystawa ta jest największym wydarzeniem tego typu na świecie. Bogactwo oferty w roku 2017 wzmocni nowe motto imprezy: The visionary office and the stationery trends, a także nowy plan hal oraz pokaz trendów.

Trendy Paperworld na sezon 2017/18 to innowacyjne rozwiązania do wyposażenia nowoczesnego stanowiska pracy (The visionary office) oraz trendów w funkcjonalnych rozwiązaniach do zastosowania w codziennym życiu (The stationery trends).
Odwiedzający i wystawcy będą mogli obejrzeć nowy pokaz trendów biura projektowego stilbüro bora.herke.palmisano., prezentowanego od 28 do 31 stycznia 2017 w foyer między halami 5.1 i 6.1 na terenie frankfurckich targów. Niezwykle popularna dotąd prezentacja trendów to najważniejsze źródło informacji branżowych, ponieważ to właśnie tu sprzedawcy zaczerpną inspiracji do prezentacji swojego asortymentu i aranżacji przestrzeni sklepowej, a producenci otrzymają cenne wskazówki, które pomogą w tworzeniu kolejnych produktów.

Projektanci z stilbüro bora.herke.palmisano wzięli pod uwagę trendy w modzie, architekturze, produktach oraz meblach i przenieśli je do świata artykułów papierniczych. Aby zaprezentować takie wizjonerskie biuro, wyłonili oni trend pod nazwą Suitable Solutions. Z kolei trendy w artykułach biurowych zostaną zaprezentowane w połączeniu z dwoma stylami: Curious Funfair oraz Solid Grade.

– Dynamiczny rozwój technologii, komunikacji i gospodarki nieustannie wpływają na nasze życie prywatne i zawodowe. Właśnie w trakcie targów Paperworld oraz pokazu trendów będzie można zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi – komentuje Michael Reichhold, dyrektor targów Paperworld.

Czym charakteryzują się poszczególne trendy?

Suitable Solutions – to więcej lekkości i elastyczności dzięki odpowiedniej kolorystyce i elastycznym rozwiązaniom.
To także cały wachlarz artykułów biurowych w ramach koncepcji The visionary office. Obecnie w miejscu pracy, podlegającemu częstym zmianom, meble i akcesoria muszą spełniać coraz wyższe wymogi, dotyczące estetyki i funkcjonalności.
Najważniejszy jest funkcjonalny projekt i stylowe przybory. A to wszystko pod hasłem: Im mniej elementów rozpraszających uwagę, tym więcej miejsca na to, co istotne. Dlatego też trend Suitable Solutions jest raczej surowy, a produkty do niego przypisane – wielofunkcyjne i wydajne. Ważną rolę odgrywają tu jasne, rześkie i ożywiające kolory, ponieważ poprawiają samopoczucie i produktywność użytkownika biura.

Curious Funfair – to swobodna mieszanka stylów z ciekawymi, żartobliwymi elementami.
Ten trend emanuje swobodą, radością życia i poczuciem humoru. Osobiste wspomnienia, ulubione kawałki i spersonalizowane projekty składają się na ten zupełnie odrębny styl. Feeria barw napotyka tu na elementy techniczne i stanowi podkreślenie młodzieńczych akcentów. Dzięki wzorom graficznym, rozjaśniającym barwom i osobistym akcesoriom, miejsce pracy staje się osobistą pracownią, dającą użytkownikowi więcej przestrzeni do kreatywnego myślenia.

Solid Grade – to poszukiwanie samego siebie w połączeniu z estetyką i funkcjonalnością; zaduma nad tym, co w naturze pierwotne.
Charakterystyczne są tu wyraźne elementy optyczne, zaskakujące faktury, funkcjonalność i jakość produktów, jak również odpowiednie pochodzenie. Istotna jest ich trwałość, a w przypadku Solid Grade ważne są metody wytwarzania i obróbki, tradycyjne sposoby produkcji. Dobrane do tego szlachetnego trendu barwy to ciepłe i lekkie, nieco wyblakłe odcienie, dzięki którym prywatna pracownia staje się oazą spokoju.


– Nowością w trendach na sezon 2017/118 jest powiązanie motta targów Paperworld 2017 „The visionary office and the stationery trends” z trendami i kierunkami w stylach. To fascynująca mieszanka, która przyniesie wiele nowych bodźców i inspiracji – wyjaśnia Claudia Herke, projektantka stilbüro bora.herke.palmisano.


Więcej informacji na temat trendów można również znaleźć pod adresem www.paperworld.messefrankfurt.com/trends

 

Nowe trendy kolorystyczne Suitable Solutions, Curious Funfair i Solid Grade możecie obejrzeć w galerii poniżej:

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0