data publikacji

Sprawniejsza i szybsza praca – z nowymi wielofunkcyjnymi urządzeniami Brother.

MFC-L5750DW i MFC-L5700DN ułatwiają archiwizację oraz zarządzenie dokumentami, w tym przekierowywanie faksów do poczty e-mail i usług chmurowych

Brother zaprezentował dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne dla biur. Laserowe, monochromatyczne modele - MFC-L5750DW i MFC-L5700DN - wyróżniają się wysoką prędkością druku i skanowania, wydajnością oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Urządzenia te działają w trybie monochromatycznym, oferując funkcje druku, kopiowania, skanowania oraz faksowania. Nowe modele charakteryzują się wysoką wydajnością pracy: drukują z prędkością wynoszącą do 40 stron na minutę i skanują do 24 stron na minutę (MFC-L5750DW potrafi skanować do 48 obrazów na minutę w trybie dwustronnym). Co ważne dla oszczędnych, drukarki posiadają funkcję automatycznego druku dwustronnego.

Nowe urządzenia charakteryzują się niskim kosztem produkcji dokumentów i pozwalają na osiągnięcie niskiego wskaźnika TCO (ang. Total Cost of Ownership – Całkowity Koszt Eksploatacji). Każde z nich jest dostępne w komplecie z tonerem, umożliwiającym wydruk do 2 tys. stron i obsługuje opcjonalne, wysokowydajne tonery Brother, które pozwalają na wydruk do 8 tys. stron.

Urządzenia MFC-L5750DW i MFC-L5700DN oferują intuicyjną obsługę i wysoką wydajność. Są wyposażone w duże i łatwe w nawigacji wyświetlacze dotykowe (12,3 oraz 9,3 cm, w zależności od modelu).

MFC-L5750DW i MFC-L5700DN ułatwiają archiwizację oraz zarządzenie dokumentami, w tym przekierowywanie faksów do poczty e-mail i usług chmurowych. Każde z urządzeń ma standardowy podajnik papieru o pojemności 250 arkuszy oraz automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 50 arkuszy.

Urządzenia są wyposażone w szybkie interfejsy przewodowe Ethernet, obsługują ponadto sieci bezprzewodowe IEEE 802.11 b/g/n oraz rozwiązanie Wi-Fi Direct.

Modele MFC-L5750DW i MFC-L5700DN są kompatybilne z rozwiązaniami Brother PrintSmart, obejmującymi między innymi system B-guard do zarządzania drukiem, który pozwala śledzić i kontrolować procesy druku w biurze.

Modele oferują też integrację z rozwiązaniami mobilnymi, umożliwiają m.in. bezpośrednie skanowanie do i drukowanie z urządzeń mobilnych, tabletów i smart fonów.


Jak podkreśla Brother, nowe urządzenia zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa tworzonych i przetwarzanych za ich pośrednictwem dokumentów. Są także kompatybilne z normami środowiskowymi Blue Angel oraz ENERGY STAR.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0