data publikacji

Pierwsza edycja targów E-meeting już na nami. Jak wydarzenie to oceniają jego uczestnicy?

Targi E-meeting odbyły się pod patronatem Biuro-kreacji 5 maja w Katowicach

„Liczba i jakość nawiązanych kontaktów przerosła nasze oczekiwania” – tak katowickie targi e-commerce i m-commerce E-meeting zgodnie komentowali wystawcy.

Czy zatem impreza ta na stałe zagości na eventowej mapie Polski?

Na jeden dzień Katowice stały się stolicą polskiego e-commerce i m-commerce. Wszystko za sprawą zakończonych właśnie targów E-meeting, które mają szansę stać się największym tego typu wydarzeniem w kraju.

Targi zorganizowane zostały przez EIA Polska pod platynowym patronatem Poczty Polskiej, patronatem Izby Gospodarki Elektronicznej oraz naszej redakcji. Portal Biuro-kreacja.info miał przyjemność znaleźć się w gronie patronów medialnych.

„Czekaliśmy na dużą imprezę dla branży e-commerce”

Wydarzenie przyciągnęło przedsiębiorców, związanych z handlem elektronicznym i technologiami mobilnymi. Łącznie zarejestrowało się ponad tysiąc osób, co pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na wydarzenia w tej branży (targi odbywały się przecież po raz pierwszy).

– Czekaliśmy na dużą imprezę targową, przeznaczoną dla branży e-commerce w tej części Polski. Co ważne, wydarzenie stworzyło nam możliwość znalezienia nowych partnerów i klientów nie tylko w samych Katowicach, ale i w obrębie GOP – komentuje Anna Rak, Country Manager Trusted Shops w Polsce.

Mimo że E-meeting to rasowe targi, w czasie których liczyła się możliwość nawiązania nowych kontaktów, to nie zabrakło także imprez towarzyszących. Do ciekawszych należała Szkoła e-Commerce Polska czy pokaz polskiej drukarki 3D, produkowanej przez firmę 3D Gence, planującej budowę fabryki w Dolinie Krzemowej w USA.

„Liczba i jakość kontaktów przerosła nasze oczekiwania”

Co o Targach mówią wystawcy? Podkreślają przede wszystkim jakość nawiązanych kontaktów z branży e-commerce.

– Jesteśmy zadowoleni z udziału w wydarzeniu. Wiedzieliśmy, że to pierwsza edycja, niemniej liczba i jakość nawiązanych kontaktów przerosła nasze oczekiwania – była zdecydowanie większa, niż na innych tego typu targach, gdzie liczba osób odwiedzających nasze stoisko była duża, jednak nie przełożyła się na finalizację umów – komentuje Piotr Owczarek, CEO Paymento, firmy dostarczającej terminale płatnicze i oferującej płatności online.

Od e-Izby do e-Sklepu

Jako że wydarzenie miało charakter typowo targowy, przyciągnęło głównie przedstawicieli e-sklepów.

– Targi e-commerce i m-commerce to wydarzenie samo w sobie wyjątkowe, a dodatkowe połączenie stoisk firmowych i Szkoły e-Commerce Polska było gratką dla najbardziej wymagających uczestników. Największą wartością targów okazała się oczywiście możliwość bezpośredniego dotarcia do konkretnej grupy docelowej, jaką stanowią e-sklepy. Cieszyły nas liczne odwiedziny przy stoisku e-Izby oraz tak duże zainteresowanie członkostwem i programem Szkoły e-Commerce Polska. Już teraz możemy potwierdzić obecność e-Izby w następnej edycji wydarzenia – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, Dyrektor Izby Gospodarki Elektronicznej.

Kontrahenci i kontrakty

Na targach E-meeting swoją ofertę prezentowały firmy z branż e-commerce i m-commerce, mające siedziby zarówno na Śląsku (Sare, Positive Power, 3D Gence, serwer SMS), w innych częściach Polski (m.in. IAI-Shop, nazwa.pl, Dotpay), jak i za granicą (m.in. Zopim, SALES Manago, PayLane, FACT-Finder).

Jak oceniają udział w targach?
– To na pewno świetna okazja, aby spotkać się z naszymi partnerami oraz potencjalnymi kontrahentami. Dzięki obecności na targach nawiązaliśmy kontakty z innymi wystawcami, co już dziś procentuje korzystną współpracą – podsumowuje Bartosz Witas, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży u jednego z wystawców, CASHBILL S.A.


Targi E-meeting odbyły się pod patronatem naszej redakcji. Wydarzenie miało miejsce 5 maja 2015 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
Więcej informacji na stronie targów

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0