data publikacji

Skanska Property Poland i HP Global Business Center podpisały umowę najmu we wrocławskiej inwestycji Skanska – kompleksie Dominikański.

HP wynajęło tam blisko 16,4 tys. mkw. powierzchni biurowej. To największa taka umowa w historii Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa umowa najmu dla HP GBC w Polsce. Jest to zarazem największa transakcja najmu powierzchni biurowej w miastach regionalnych w kraju w roku 2014 (wg danych CBRE).

Biura połączone

Nowa siedziba HP będzie się mieścić w obydwu budynkach kompleksu Dominikański, wynajmie ponadto 166 miejsc parkingowych. Specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych usług dla biznesu spółka koncernu Hewlett-Packard planuje przeprowadzkę na pod koniec 2015 roku. - Kolejna umowa najmu z HP to wynik dobrej relacji biznesowej, jaka łączy nas z tą firmą od wielu lat. Jest to też potwierdzenie wysokiej jakości naszych budynków oraz dowód na to, że tworzenie biznesu w dialogu z klientem przynosi efekty - komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland. - Dominikański dostosowaliśmy do potrzeb tak dużego najemcy, jakim jest HP Global Business Center.
Dla HP Global Business Center Dominikański oznacza połączenie dotychczasowych dwóch biur (Globis i Grunwaldzki Center) w jednej lokalizacji. Trzecie biuro pozostanie w zabytkowym budynku Renoma. - Specyfika prowadzonej przez nas działalności sprawia, że do wykonywania codziennych zadań potrzebujemy wysokiej jakości powierzchni biurowej, odpowiadającej najwyższym obowiązującym standardom i naszym specyficznym wymaganiom - dodaje Agnieszka Orłowska, prezes HP Global Business Center. - Podczas podejmowania decyzji o centralizacji dwóch z trzech posiadanych przez nas biur wiedzieliśmy, że nasz wieloletni partner, Skanska Property Poland, odpowie na nasze potrzeby i przygotuje powierzchnię, która umożliwi nam sprawne zarządzanie i nieustający rozwój. Inwestycja Dominikański jest dla nas najlepszym miejscem na lokalizację biura, nie tylko ze względu na zaoferowany standard, ale również wyjątkowo dogodne położenie komunikacyjnie, które jest dużym ułatwieniem dla zatrudnionych w Centrum pracowników.

Flagowa inwestycja

- Jesteśmy dumni, że doradzaliśmy przy tej znaczącej transakcji, jednej z największych, jakie przeprowadzono na rynku biurowym w Polsce w 2014 roku. Doświadczony Zespół CBRE wspierał najemcę przy konsolidacji dwóch lokalizacji biurowych we Wrocławiu i negocjacjach elastycznych warunków najmu. Dominikański to prestiżowy budynek o wysokim standardzie, zlokalizowany w samym sercu miasta i jesteśmy przekonani, że pracownicy HP będą czerpać wiele korzyści z licznych udogodnień, jakie oferuje im biurowiec - podsumowuje Daniel Bienias, Starszy Dyrektor działu reprezentacji najemców w CBRE.
Dominikański to czwarta już, flagowa inwestycja Skanska Property Poland we Wrocławiu. Ten nowoczesny, zielony kompleks biurowy klasy A zlokalizowany jest w najlepszym punkcie miasta tuż przy Placu Dominikańskim. Budynki zaprojektowane zostały jako otwarta przestrzeń, doskonale współgrająca z miejskim otoczeniem. Znajdzie się w nich na przykład ogólnodostępne patio – a na nim zieleń i przyjazna, mała architektura, lokale usługowe czy restauracje. Łączna powierzchnia najmu w Dominikańskim wyniesie ponad 40 tys. mkw. Kompleks będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold.


W przeprowadzeniu transakcji najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza CBRE. Według jej danych to największa transakcja najmu powierzchni biurowej poza Warszawą w 2014 roku w Polsce. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0