data publikacji

Firma HB Reavis rozpoczyna realizację II fazy inwestycji Gdański Business Center, która powstaje u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej w Warszawie.

W ramach drugiego etapu powstaną dwa budynki oferujące łącznie ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Jest to jedna z największych inwestycji biurowych realizowanych obecnie w tej części miasta. Ogromnym atutem projektu jest jego prestiżowa lokalizacja na granicy Żoliborza i Śródmieścia, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych.
W skład kompleksu Gdański Business Center II wejdą dwa budynki biurowe. Za projekt architektoniczny drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center odpowiada polska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Przy planowaniu obiektu architekci zastosowali nowoczesne rozwiązania, zapewniające możliwość elastycznej aranżacji powierzchni zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem najemców.

Komfort dla najemców

Z myślą o komforcie przyszłych użytkowników budynek wyposażony zostanie w wiele udogodnień, wśród nich m.in. nowoczesne, ekologiczne windy o niestandardowej wysokości kabin 260 cm i prędkości 2,5 m na sekundę, które pozwolą pracownikom na pokonywanie pięter w tempie o około 30 proc. szybszym niż tradycyjne dźwigi. Przeszklone fasady budynków zapewnią dostęp światła dziennego, gwarantując doskonałe doświetlenie powierzchni biurowej, a tym samym wyższy komfort pracy i mniejsze zużycie energii elektrycznej. Standard techniczny kompleksu wzbogacą również systemy komputerowego zarządzania budynkiem (BMS) oraz klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. a terenie obiektu znajdzie się również stacja doładowania samochodów elektrycznych.
Wokół budynków zaprojektowano ogólnodostępny dziedziniec rekreacyjny z elementami małej architektury. Parter budynków zostanie przeznaczony na restauracje, kawiarnie oraz sklepy, dzięki czemu kompleks stanie się miejscem spotkań mieszkańców Warszawy i będzie tętnił życiem także po godzinach pracy biur.

Praca w równowadze

- W HB Reavis na każdy projekt patrzymy przez pryzmat przyszłych użytkowników. Z jednej strony pragniemy zagwarantować im komfort pracy w unikalnym środowisku, sprzyjającym zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym, a z drugiej dać możliwość skorzystania z przyjaznej przestrzeni miejskiej – mówi René Popik, Head of Development HB Reavis. - Gdański Business Center to coś więcej niż tylko miejsca pracy. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby służyć nie tylko przyszłym najemcom,
ale również okolicznym mieszkańcom.
Planowany termin oddania do użytku wszystkich budynków wchodzących w skład II fazy kompleksu to pierwszy kwartał 2016 roku. Całkowita powierzchnia najmu inwestycji
(łącznie I i II faza) wyniesie ponad 98 tys. mkw.
Budowa Gdański Business Center rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku. Pierwszy etap projektu został oddany do użytku w czerwcu 2014r. Składa się on z dwóch budynków
– 16-piętrowego budynku A oraz 8-piętrowego budynku B. Oba obiekty zostały zaprojektowane przez firmę E&L Architects. Wśród pierwszych najemców inwestycji znalazły się takie firmy, jak KPMG, SNC Lavalin, Provident i Coloplast.


Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi wyznaczonymi przez nowy standard energetyczny budynków, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017r. HB Reavis planuje uzyskać dla inwestycji  certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0