data publikacji

68 proc. uczestników sondażu Oracle uznało, że dzięki przenośnemu sprzętowi IT pracują wydajniej i bardziej elastycznie.

 


Niełatwo wyobrazić sobie funkcjonowanie firmy bez bieżącego dostępu do zasobów sieci. Dynamika rynku IT cały czas przyspiesza, a dostępność nowoczesnych rozwiązań i wykorzystanie ich w działalności firmy to podstawa biznesu. Technologie informatyczne szybko się zmieniają, a zakup nowego sprzętu wiąże się z dużym wydatkiem. Ostatnie wyniki dotyczące leasingu sprzętu IT w EFL wskazują, że przedsiębiorcy częściej niż w roku ubiegłym decydują się na leasing oprogramowania czy innych nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kolejno: sprzęt komputerowy, serwery, sprzęt sieciowy i mobilny są najpopularniejszymi grupami sprzętowymi, finansowanymi leasingiem w EFL od początku 2014 r. Europejski Fundusz Leasingowy w pierwszych trzech kwartałach br. sfinansował inwestycje polskich przedsiębiorstw w sektorze IT w wysokości blisko 60 mln zł.

- Z prawie 14-procentowym  udziałem oraz 30-procentową. dynamiką w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku jesteśmy liderem tego sektora – mówi Arkadiusz Ziółkowski, odpowiedzialny za rynek nowoczesnych technologii w EFL. - Chcemy podtrzymać ten wynik, zwłaszcza że mamy do czynienia z zakończeniem wsparcia technicznego i tworzenia aktualizacji dla Windows XP przez Microsoft. Przedsiębiorcy będą tym samym inwestować w nowy software oraz w  sprzęt w szczególności mobilny, co zwiększy dynamikę sektora IT. 


Trzy pierwsze kwartały 2014 r. to dla EFL wzrost wartości leasingu sprzętu komputerowego o 38 proc., software’u – 23 proc. Eksperci EFL oceniają, że trend powinien utrzymać się także w kolejnych kwartałach.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0