data publikacji

Dentons wynajął 1,5 tys. mkw. w biurowcu Atrium Centrum. Firma uruchomiła w Warszawie centrum usług wspólnych. 

Atrium Centrum to świetny wybór Dentonsa, nie tylko z powodu lokalizacji, komunikacji miejskiej i pobliskich udogodnień

Globalna firma prawnicza Dentons wynajęła 1,5 tys. mkw. w biurowcu Atrium Centrum w Warszawie. Eksperci z JLL doradzali kancelarii Dentons w procesie poszukiwania lokalizacji oraz negocjowaniu umowy najmu, a właściciela Atrium Centrum – fundusz Peakside – reprezentowała firma Sharman Church.

Dentons uruchomił w warszawskim biurowcu swoje centrum usług wspólnych (Dentons Business Services EMEA – DBSE) do obsługi procesów z zakresu finansów, marketingu, HR i IT dla prawników firmy z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

– W związku z dynamicznym rozwojem firmy podjęliśmy decyzję o scentralizowaniu funkcji strategicznego wsparcia w nowym centrum usług w Warszawie. Celem DBSE jest zapewnienie wszystkim biurom Dentons w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i na terenie Wielkiej Brytanii najwyższej jakości obsługi z obszaru finansów, marketingu, HR oraz IT – komentuje Piotr Macieja, Dyrektor Dentons Business Services EMEA. – Po szczegółowej analizie lokalizacji wybraliśmy Warszawę ze względu na m.in. dostęp do wykształconych specjalistów ze znajomością języków obcych, mających doświadczenie w pracy w organizacjach o zasięgu międzynarodowym.

Warto zauważyć, że firmy coraz częściej otwierają swoje jednostki outsourcingowe w centrach miast, chcąc zapewnić pracownikom jak najlepszy dostęp zarówno do środków transportu publicznego, jak również oferty handlowej i usługowej.

– Wybór Warszawy na siedzibę nowego centrum usług wspólnych firmy Dentons na region EMEA potwierdza mocną rolę miasta jako ukształtowanej i rozpoznawalnej lokalizacji dla inwestycji z sektora BPO/SSC w Europie Środkowo-Wschodniej – podkreśla Anna Krześniak, Starszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

To dla nas prawdziwy powód do dumy, iż kolejna międzynarodowa i renomowana firma zdecydowała się utworzyć swoją siedzibę w naszym biurowcu – dodaje Monika Zalewska, Asset Manager, Peakside. – Atrium Centrum zapewni pracownikom Dentons doskonały dostęp do środków transportu publicznego oraz wielkomiejskiej oferty handlowej i usługowej. Z Atrium Centrum wszędzie jest blisko: na szybką kawę czy business lunch do jednej z wielu restauracji usytuowanych w sąsiedztwie. Znakomitej lokalizacji dorównuje klasa budynku, elastyczność aranżacji, infrastruktura techniczna, a wysokiej jakości wykończenia gwarantują komfortową, cichą i estetyczną przestrzeń do pracy.

Atrium Centrum to 7-kondygnacyjny budynek, oferujący ok. 17,4 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej oraz ponad 200 podziemnych miejsc parkingowych. Biurowiec cechuje bardzo dobra lokalizacja w biznesowym centrum Warszawy – przy al. Jana Pawła II 27. W 2014 r. obiekt otrzymał certyfikat BREEAM In-Use.


– Atrium Centrum to świetny wybór Dentonsa, nie tylko z powodu lokalizacji, komunikacji miejskiej i pobliskich udogodnień. Elastyczny plan piętra oraz wewnętrzne patio do wyłącznego użytku najemcy zapewnia naturalne powiększenie przestrzeni przeznaczonej na relaks, które może jednocześnie służyć jako miejsce do spotkań – podsumowuje Tomasz Marsz, Associate Partner w Sharman Church. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0