data publikacji

Komfort i funkcjonalność w open space – tak prezentuje się biuro firmy Astra Zeneca Pharma Poland. Projekt jest dziełem pracowni Massive Design.

Fot: opublikowano za zgodą AstraZeneca Pharma Poland Sp z o.o.

Projekt biura dla firmy AstraZeneca Pharma Poland jest kolejnym udanym przykładem przejścia z klasycznego zamkniętego biura z układem pokojowym na kreatywny plan otwarty.

Idea zmiany sposobu funkcjonowania warszawskiego oddziału przyszła wprost z centrali firmy, pracującej już w podobnym modelu. Zadaniem architektów z Massive Design była zarówno twórcza implementacja dotychczasowych doświadczeń z siedziby głównej, jak również wypracowanie, wraz z pracownikami biura, odpowiednich rozwiązań, zapewniających maksymalny komfort pracy w nowo aranżowanej powierzchni.

Służyły temu zarówno przeprowadzone warsztaty z prezentacjami nowoczesnych rozwiązań dla stanowisk pracy i funkcjonowania współczesnego biura, jak i liczne rozmowy na temat obaw i oczekiwań przyszłych użytkowników nowej przestrzeni biurowej.

Takie spotkania przekształciły się we współdziałanie z pracownikami AstraZeneca przy projektowaniu wspólnych przestrzeni w nowym biurze: pomieszczeń kuchenek, salek do formalnych i nieformalnych spotkań.

Pozwoliły one w ciągu pierwszych tygodni stworzyć koncepcje przestrzeni, nawiązujące swoją formą i implementujące elementy rodzimych krajobrazów, takich jak nadmorskie plaże, pola, lasy, czy wprost odnoszące się do konkretnych krain geograficznych, jak Mazury czy Bieszczady.

Biuro od wejścia zaskakuje nowoczesnością. Kosmiczna forma lady recepcyjnej, nawiązująca do kryształu, połączona z elementami naturalnymi i lampami przypominającymi atomy, uwydatnia szacunek firmy dla ekologii i nauki.

Wydzielenie strefy recepcyjno-konferencyjnej, umiejętne odseparowanie stref komunikacji, jak również stworzenie licznych miejsc spotkań ad-hoc, czy służących pracy grupowej (poza strefą pracy w skupieniu), pozwoliło uzyskać maksymalny komfort dla pracowników i zdecydowanie poprawiło funkcjonalność biura.

Zaprezentowane na zdjęciach przykłady połączonych stref kuchenek ze strefami relaksu są natomiast esencją współpracy architektów z pracownikami firmy AstraZeneca. To wszystko spowodowało, że obawy odnośnie dyskomfortu w open space zostały w znakomitej większości wyeliminowane, a biuro może być postrzegane jako wspaniałe miejsce pracy.


Aranżacja o powierzchni ponad 6,1 tys. mkw. powstała w przeciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od momentu pierwszych spotkań z klientem do momentu przeprowadzki.
Massive Design jest autorem projektu, a także nadzorował wysoką jakość wykonania wykończenia.


www.facebook.com/MassiveDesignOfficial

www.massivedesign.pl

Zdjęcia: opublikowano za zgodą AstraZeneca Pharma Poland Sp z o.o.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0