data publikacji

Firma Uber zdecydowała się na utworzenie Centrum Operacyjnego w Browarze Lubicz w Krakowie, na ponad 1 tys. mkw. powierzchni zatrudnienie znajdzie około 140 pracowników.

Ciepłe przyjęcie aplikacji przez polskich użytkowników i duża otwartość Polaków na innowacje zadecydowały o Centrum Operacyjnego Uber w Krakowie

Centrum Operacyjne będzie drugą lokalizacją firmy Uber w Polsce. Dział Powierzchni Biurowych CBRE doradzał najemcy przy procesie negocjacji.

Uber to amerykański start-up, który powstał w San Francisco w 2009 roku, obecnie firma działa w 67 krajach, oferując swoje usługi w 361 miastach na świecie. Od roku 2014 roku Uber obecny jest w Polsce, pierwszymi użytkownikami aplikacji byli mieszkańcy Warszawy. W ciągu roku polski rynek stał się jednym z najszybciej rozwijającym się rynkiem firmy w Europie.

Ciepłe przyjęcie aplikacji przez polskich użytkowników i duża otwartość Polaków na innowacje zadecydowały o Centrum Operacyjnego w Krakowie. Krakowski oddział będzie odpowiedzialny za wspieranie społeczności Ubera i rozwijanie procesów biznesowych dla rynków w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Polska jest niesamowicie sprzyjającym miejscem dla firm z sektora kreatywnego, BPO oraz startup’ów – komentuje Kamil Tyszkiewicz, Associate Director, Office Agency, CBRE. – Nasz kraj posiada wysoki potencjał inwestycyjny, młodą i dobrze wykształconą kadrę, a także biznesowe środowisko, które wspiera nowe inicjatywy. Ostatnie decyzje największych światowych firm takich jak Google, Facebook i UBER dowodzą, że Polska to najlepsze miejsce do rozwijania biznesu. Ostatni ranking przygotowany przez Brytyjską Szkołę Biznesu i Zarządzania prezentuje Polskę jako trzecią, najlepszą lokalizację na świecie do prowadzenia startup’u.


Firmy z sektora kreatywnego są zainteresowanego lokowaniem swoich oddziałów w Polsce, ponieważ polski rynek oferuje ogromne możliwości rozwoju. Znaczna część startup’ów jest rozwijana przez młodych ludzi, którzy oferują kreatywne rozwiązania i interesujące produktu, które są w stanie usprawnić biznes.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0