data publikacji

Komputery All-in-One, czyli monitor i jednostka centralna zamknięta w jednej, smukłej obudowie, mimo dużej konkurencji ze strony desktopów, wciąż umacniają swoją pozycję na rynku.

Konsumenci najchętniej wybierają produkty napędzane procesorami Intel Pentium i Core i3, wyposażone w dyski HDD o pojemności 1TB

Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia rośnie, co znajduje odzwierciedlenie w ich sprzedaży. Z szacunków firmy ASUS wynika, iż Polacy kupują miesięcznie średnio między 1 a 1,5 tys. komputerów All-in-One.

Konkurencja?

Trwająca obecnie era mobilności przyćmiła kategorie produktowe, nie wpisujące się w ten trend. AiO to urządzenia dostępne na rynku już od kilku lat, jednak przez pewien czas pozostające w cieniu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety, 2w1, notebooki i ultrabooki.

Największą zaletą All-in-One jest połączenie wydajności komputera stacjonarnego z ergonomicznym wyglądem i oszczędnością energii. Konsumenci cenią takie rozwiązania i coraz częściej wybierają urządzenia AiO zamiast tradycyjnych desktopów. Jak wskazują dane firmy ASUS, sprzedaż produktów tego typu w pierwszej połowie 2015 roku wzrosła o 18 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

AiO – alternatywą dla desktopów

Według wyników sprzedaży urządzeń All-in-One firmy ASUS, konsumenci najchętniej wybierają produkty napędzane procesorami Intel Pentium i Core i3, wyposażone w dyski HDD o pojemności 1TB oraz 4GB pamięci operacyjnej RAM.

Jeżeli chodzi o przekątną wyświetlacza, to AiO, wyposażone w ekrany o wielkości od 19 do 23 cali, stanowią ok. 60 proc. rynku. Przystępność cenowa oraz łatwość użytkowania sprawiają, że urządzenia te coraz częściej znajdują zastosowanie w domach Polaków, a nawet wypierają tradycyjne desktopy. Pod względem ergonomii i funkcjonalności wygrywają w pojedynkach z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi.

– Zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania w segmencie AiO. Produkty te stanowią 70 procent całkowitej sprzedaży desktopów firmy ASUS, co stanowi udział w polskim rynku na poziomie 12 procent. Nasi analitycy szacują, że w tym roku może on zwiększyć się nawet do 20 procent. Odpowiadając na potrzeby naszych konsumentów, w drugiej połowie roku planujemy wprowadzić na rynek nową serię Zen AiO. Będą to urządzenia inspirowane filozofią Zen, które doskonale łączą w sobie znakomitą wydajność oraz elegancki wygląd, co doskonale sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak i w firmie – mówi Szymon Winciorek, Business Development Manager, ASUS Polska.

W domu i w firmie

Dzięki łączności bezprzewodowej o wysokiej prędkości, urządzenia AiO w pełni sprawdzają się  podczas strumieniowania danych z innych urządzeń, pozwolą nam także na stworzenie domowego centrum pamięci w chmurze. Za pomocą aplikacji ASUS HomeCloud i ASUS WebStorage członkowie rodziny mogą w intuicyjny sposób dzielić swoje dane ze wszystkimi domownikami z dowolnego miejsca, bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystają – wystarczy połączenie z internetem.


Gwałtowny rozwój nowych technologii przyczynia się do stałego poszerzania zakresu funkcjonalności urządzeń typu All-in-One.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0