data publikacji

Do kogo trafiły prestiżowe wyróżnienia Prime Property Prize w tym roku?

Organizatorem wydarzenia jest redakcja portalu propertynews.pl

Celem konkurs Prime Property Prize 2015 jest wyłonienie firm, projektów oraz osób, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych. Po raz pierwszy w historii plebiscytu, oprócz wyróżnień w 10 kategoriach, przyznano także Nagrodę Specjalną Prime Property Prize 2015.

Laureatami nagród Prime Property Prize 2015 w poszczególnych kategoriach są:

Miasto Przyjazne Inwestorom: Gdańsk
Wysoka jakość terenów inwestycyjnych, szczegółowe plany zagospodarowania, dobra infrastruktura drogowa, rozwinięta oferta edukacyjna, zasoby ludzkie. W Gdańsku rozwija się sektor usług dla biznesu, co sprzyja realizacji kolejnych projektów biurowych.

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej: Tarasy Zamkowe w Lublinie
Najnowocześniejsze centrum handlowe w regionie. Budynek łączy w sobie unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi. To pierwsze centrum handlowe w Polsce, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej, a dodatkowo znalazło się na tzw. shortliście prestiżowego konkursu BREEAM Awards 2015.

Architektura: Puro Gdańsk
Najnowszy obiekt pierwszej, lifestylowej marki hotelowej na polskim rynku. Został zaprojektowany z poszanowaniem historii i tradycji, wtapiając się w tkankę przestrzeni miejskiej.

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej: Business Garden w Poznaniu
Kompleks biurowy wyróżnia charakterystyczna, kameralna zabudowa, duży udział terenów zielonych i rozwiązania zapewniające komfortowe środowisko pracy. Projekt ten otrzymał najwyższą certyfikację ekologiczną w Polsce - LEED Platinum.

Inwestycja Roku Rynek Hotelarski: Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju
Hotele Spa Dr Irena Eris posiadają, jako jedyne polskie hotele, certyfikat jakości w najwyższej kategorii – Premium, przyznany przez niezależne Niemieckie Stowarzyszenie Wellness.

Najemca Roku: 4F
Firma posiada 150 sklepów z wysokiej klasy odzieżą i akcesoriami sportowymi, działa na rynkach polskim i zagranicznym.

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej: Centrum logistyczno-magazynowe Amazon w Poznaniu
Centrum logistyczno-magazynowe Amazon jest jednym z dwóch pierwszych w Polsce o tak dużej powierzchni z certyfikatem BREEAM na poziomie VERY GOOD. Tak wysoka nota dla obiektu o powierzchni 124 tys. mkw. to duże wyróżnienie.

Zielony budynek: Kapelanka 42 w Krakowie
Nowoczesny kompleks biurowy, składający się z dwóch budynków klasy A. Obiekt ten wyznacza kierunki zielonego budownictwa. Zapewnia swoim najemcom ponad 33 proc. oszczędności energii i 50 proc. wody w stosunku do norm lokalnych. Wnętrza zapewniają pracownikom dostęp do światła dziennego na 75 proc. powierzchni biur, a także czyste powietrze i komfort dzięki temperaturze regulowanej w strefach.
 
Deweloper Roku: Echo Investment
Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. W swojej blisko 20-letniej historii zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej milion mkw.

Człowiek Roku: Robert Dobrzycki
Robert Dobrzycki 10 lat temu otworzył środkowoeuropejski oddział firmy, która pod jego przywództwem osiągnęła pozycję lidera na polskim rynku oraz zbudowała rozpoznawalną markę w Europie Środkowej.

Nagroda Specjalna Prime Property Prize 2015: Przemysław Krych
Pod kierownictwem Przemysława Krycha Griffin stał się jednym z największych i najaktywniejszych inwestorów.

Wręczenie nagród Prime Property Prize 2015 zwieńczyło pierwszy dzień największego w skali kraju spotkania branży nieruchomości komercyjnych. Uroczysta gala odbyła się 28 września 2015 r. w Domu Handlowym Vitkac w Warszawie.


Property Forum 2015 w Warszawie jest największym spotkaniem poświęconym przyszłości rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, obejmuje dwa dni dyskusji z udziałem ponad 1000 uczestników i 120 prelegentów. Organizatorem wydarzenia jest redakcja portalu propertynews.pl wraz z wydawcą, Grupą PTWP.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0