data publikacji

Druga edycja Integrated Multimedia Systems Event (IMSE 2015) odbyła się w Krakowie w dniach 16-17 września.

W strefie wystawienniczej IMSE nie zabrakło premierowych na polskim rynku prezentacji sprzętu i rozwiązań

W trakcie dwudniowej imprezy, organizowanej w obiekcie Expo Kraków, można było obejrzeć produkty i rozwiązania światowych marek, a także wziąć udział w licznych prezentacjach oraz panelach dyskusyjnych. Tegoroczna edycja poświęcona była przede wszystkim projektom z sektora edukacji i kultury.

W strefie wystawienniczej nie zabrakło premierowych na polskim rynku prezentacji sprzętu i rozwiązań. Obecne na IMSE 2015 nowości w postaci monitorów interaktywnych, kamer i systemów wideokonferencyjnych spotkały się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli uczelni wyższych, muzeów i biznesu.

W Strefie Edukacyjnej IMSE 2015 odbyły się konferencje i panele, w trakcie których zaprezentowanych zostało dziewięć case studies z zakresu wykorzystania multimediów w projektach edukacyjnych, kulturalnych i administracji publicznej. Szczególną uwagę osób, biorących udział w prezentacjach poświęconych edukacji, zwróciły multimedialne projekty edukacyjne wdrożone w szkołach i na uczelniach.
Odrębny punkt Strefy Edukacyjnej stanowiły warsztaty i spotkania branżowe, prowadzone przez producentów i dostawców rozwiązań oraz stowarzyszenia branżowe: InfoComm, KNX, Polish Digital Signage Association, Samsung, Panasonic, Vidis, New Amsterdam.

IMSE 2015 stało się również miejscem „branżowego dialogu”, który odbył się w formie paneli dyskusyjnych. W trakcie spotkań poruszono m.in. takie tematy, jak kierunki rozwoju infrastruktury multimedialnej w placówkach publicznych, wykorzystanie multimediów w procesie dydaktycznym, czy multimedia w edukacji muzealnej, sztuce i kulturze.

Organizatorzy wydarzenia: Lockus sp. z o.o. oraz Grzegorz Augustyn

Portal Biuro-kreacja.info miał przyjemność znaleźć się w gronie patronów medialnych IMSE 2015.


Kolejna edycja Integrated Multimedia System Event odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2016!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0