data publikacji

Prezes Grupy Nowy Styl Adam Krzanowski będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Bracia Krzanowscy z firmy rodzinnej stworzyli meblarską potęgę

Finał 15-tej już edycji tego konkursu odbędzie się 7 czerwca w Monte Carlo. Oceniając kandydatów niezależne Jury bierze pod uwagę takie kryteria, jak przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategię firmy, wpływ na społeczność, a także innowacyjność. Adam Krzanowski zawalczy tam o prestiżowy tytuł EY World Entrepreneur of the Year ze wszystkimi zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z 53 krajów świata.

– Bracia Krzanowscy z firmy rodzinnej stworzyli meblarską potęgę, wyróżniającą się nie tylko na skalę Polski i Europy, ale całego świata. Skuteczna strategia firmy, stawiająca od początku na ekspansję zagraniczną, zaowocowała imponującą skalą eksportu, a konkurując na rynkach światowych, firma utrzymuje się w ścisłej czołówce kluczowych graczy z tej branży. Reprezentant naszego kraju w światowym finale konkursu EY World Entrepreneur of the Year to wizytówka Polski na skalę XXI wieku. Przykład sukcesu Grupy Nowy Styl potwierdza, że polscy przedsiębiorcy mogą śmiało konkurować i chwalić się swoimi sukcesami na arenie międzynarodowej – przyznaje Bartłomiej Smolarek, Partner w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, Audytor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Międzynarodowy finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku będzie w tym roku spotkaniem 65 przedsiębiorców z 53 krajów świata. – To grono prowadzi firmy o rocznym przychodzie sięgającym poziomu 38 mld USD. Liczba pracowników zatrudnionych przez tegorocznych laureatów też jest imponująca, wynosi  334 tysiące. Firmy reprezentowane w tegorocznym finale dynamicznie rosną  średnio o 12 procent rocznie – opowiada Barbara Górska, Dyrektor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku. – Pięciodniowe spotkanie tych „gigantów” światowej przedsiębiorczości jest swojego rodzaju „małym Davos”. Przedsiębiorcy uczestniczyć będą w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i roboczych sesjach. Z tytułem zwycięzcy wyjedzie z Monte Carlo tylko jeden z nich, ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, bo sam udział w globalnym finale jest ogromnym awansem i wyróżnieniem.

W historii światowych finałów konkursu Polskę w Monte Carlo reprezentowało już 11 wybranych przez polskie jury twórców firm. Przypominamy też, że Adam Krzanowski znalazł się w gronie finalistów dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu w polskiej edycji konkursu Ernst & Young. Przedsiębiorca Roku to nagroda zarówno dla Adama i jego brata Jerzego, z którym od 23 lat z sukcesem prowadzą firmę.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0