data publikacji

Firma Vorwerk Polska podpisała umowę najmu 440 mkw. powierzchni biurowej w budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Będzie to dwudzieste siódme biuro firmy w Polsce.

Obecność firmy Vorwerk w Argonie potwierdza elastyczność naszej oferty. W Alchemii rozwijają się dzisiaj zarówno duże, jak i małe podmioty

W związku z rozwojem, firma Vorwerk Polska poszukiwała większego biura od dotychczas zajmowanego w Gdańsku. Firma wybrała Argon na swoje biuro okręgowe ze względu na nowoczesne wyposażenie budynku, dobrą lokalizację i biznesowe otoczenie kompleksu Alchemia.

– Wyboru budynku zawsze dokonujemy pod kątem możliwości aranżacji wnętrza zgodnie z naszymi standardami. Wszystkie oddziały firmy przygotowane są według spójnego wzoru, dlatego tak istotna jest możliwość dostosowania przestrzeni do wymagań i potrzeb biura okręgowego – podkreśla Małgorzata Winiarska, kierownik ds. administracyjnych Vorwerk Polska.

Nowe biuro będzie miejscem spotkań i szkoleń przedstawicieli handlowych, zajmujących się sprzedażą bezpośrednią urządzenia Thermomix oraz spotkań z klientami. Nowe biuro zostanie otwarte w połowie sierpnia 2018 roku.

–  Obecność firmy Vorwerk w Argonie potwierdza elastyczność naszej oferty. W Alchemii rozwijają się dzisiaj zarówno duże, jak i małe podmioty, polskie i międzynarodowe, ponadto działające w różnych branżach. Dla wszystkich najemców bardzo istotne są obecnie standardy jakościowe, co stanowi niewątpliwy wyróżnik Alchemii – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Argon stanowi trzeci etap kompleksu biznesowego Alchemia, którego deweloperem jest firma Torus. Całkowita powierzchnia najmu budynku wynosi ponad 38 tys. mkw., w tym biura to 36 tys. mkw. Wśród jego najemców są m.in. takie marki, jak Lufthansa Systems Poland, Luxoft czy Grupa Wirtualna Polska. W części parterowej budynku funkcjonuje kilkanaście lokali handlowo-usługowych, w większości gastronomicznych, wśród których są zarówno marki sieciowe (np. Starbucks czy Gorąco Polecam Nowakowski), jak i autorskie koncepty (np. Enjoy Food&Life czy Aleee BySTRO).

Obecnie w budowie jest czwarty etap Alchemii, budynek Neon, który dostarczy na rynek ponad 35 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym blisko 33,5 tys. mkw. z przeznaczeniem na biura.

Wszystkie budynki Alchemii certyfikowane są w systemie LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Umowa najmu została podpisana na pięć lat. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Walter Hertz.


Niemiecka firma Vorwerk po ponad 130 latach istnienia jest międzynarodowym przedsiębiorstwem obecnym w ponad 70 krajach, w tym w Australii, Chinach i USA. Podstawową działalnością firmy jest sprzedaż bezpośrednia wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0