data publikacji

Największe targi meblowe w największym mieście świata, czyli 40. edycja CIFF w Szanghaju już za nami. To już piąta edycja, w której braliśmy udział. Dlaczego warto odwiedzić tę imprezę? [ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ]

CIFF 2017, Szanghaj | Fot. M.Szulc biuro-kreacja.info
Gala Pinnacle Awards Asia-Pacific | Fot. M.Szulc biuro-kreacja.info

40. edycja CIFF (China International Furniture Fair) zakończyła się sukcesem – oceniają organizatorzy. 20 lat i 40 edycji – to pasmo sukcesów jednej z największych na świecie imprez branży meblowej, która staje się wydarzeniem coraz bardziej wpływowym, globalnym.

Każda kolejna edycja targów zapada w pamięć, jest lepsza i ciekawsza od poprzedniej – nasza redakcja ma możliwość obserwować jej rozwój od ponad trzech lat. Ostatnia, 40. edycja odbywała się w Szanghaju od 11 do 14 września i nie była wyjątkiem od tej reguły. To impreza bogata w eventy i wydarzenia towarzyszące.

Dwa tysiące wystawców miało do dyspozycji gigantyczną powierzchnię 400 tys. metrów kwadratowych! Wśród wystawców znalazły się firmy z całego świata, a ich stoiska odwiedziło 91.623 gości z dwustu krajów i regionów. Jak podkreślają organizatorzy, liczba odwiedzających targi wzrosła aż o niebagatelne 8,18 proc. w stosunku do edycji poprzedniej.

Główne sektory tematyczne targów (The Home Furniture, Homedecor & Hometextile, Outdoor & Leisure, Office Show, Furniture Machinery & Raw Materials) przyciągnęły profesjonalistów i przedstawicieli branży meblarskiej ze wszystkich stron świata. Na targach obecne były też oficjalne delegacje rządowe, których celem było zawarcie atrakcyjnych kontraktów, kontaktów biznesowych i umów (obecni byli przedstawiciele m.in. Japonii, Korei, Kanady, Meksyku, Indii).

Blisko 90 proc. wystawców prezentowało ofertę nowości, sprawiając tym samym, że targi były nie tylko miejscem do “robienia” biznesu, ale też prezentowania nowych trendów, technologii, zaawansowanych funkcji mebli i akcesoriów.

CIFF w Szanghaju – najkrócej mówiąc – to ponad 30 dużych eventów, seminariów, konkursów oraz innowacyjnych inicjatyw podczas ostatniej, 4-dniowej edycji.
Kooperacja, integracja i innowacja – słowa kluczowe tych targów – były też hasłem przewodnim dużego wydarzenia, będącego oficjalnym i uroczystym otwarciem targów CIFF: Pinnacle Awards Asia-Pacific. To konkurs, w którym jurorzy (architekci, designerzy, cenieni specjaliści z branży) oceniają przede wszystkim design. W tym roku wyłoniono trzydziestkę najlepszych azjatyckich produktów (spośród ponad tysiąca zgłoszonych kandydatur), które maja szansę zdobyć międzynarodowe rynki.

Goście targów byli oczarowani wystawą, która zajęła dużą część jednej z hal wystawienniczych – the EAST Design Show. Wszyscy zafascynowani i z ciekawością spacerowali alejkami, podziwiając wystawę, mając możliwość wzięcia udziału w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty, podziwiając przy tym potencjał designu i wysoką jakość prezentowanych produktów rękodzieła Made in China.

Inna z dużych ekspozycji – The Office Life Theme Pavilion – poświęcona była w całości rozwiązaniom dla biur. Nowoczesne miejsca pracy, aranżacja open space czy sali konferencyjnej, wykładziny czy akustyczne ścianki działowe – to wszystko można było zobaczyć w specjalnie zaaranżowanym pawilonie “Joyful workplace”.

– Nasze społeczeństwo się bogaci, żyje w coraz lepszych warunkach, nic więc dziwnego że chce pracować także w coraz lepszych, wygodniejszych, zdrowszych i lepiej wyposażonych biurach – podkreślała Crystal Deng, Vice General Manager CIFF. – Nasi wystawcy coraz większą wagę przykładają do dobrego projektu, do doskonałej jakości oferowanych produktów. Nie zawsze cena jest tym czynnikiem, który decyduje o zakupie. Na targach staramy się pokazywać jak najlepsze meble i wyposażenie, wyznaczające trendy i kierunki rozwoju na rynku. Cieszy nas też rosnąca liczba gości, którzy odwiedzają nasze targi, zawierają kontrakty, nawiązują kontakty biznesowe, znajdują nowych kontrahentów i nowe możliwości biznesowe. Chcemy, by kolejna edycja była jeszcze lepsza i oferująca jeszcze więcej możliwości biznesowych, nad czym już teraz pracujemy. I zapraszamy na kolejną 41. edycję, która już w marcu odbędzie się w Guangzou.


Oficjalna strona targów: www.ciff.furniture


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0