data publikacji

Firma SCA i należąca do niej marka Tork przeprowadziły międzynarodowe badanie na temat postrzegania toalet w miejscach pracy.

 

Publiczne toalety, a zwłaszcza toalety w miejscu pracy, gdzie ankietowani spędzają większość swojego czasu poza domem, mają dla pracowników kluczowe znaczenie.

Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez SCA i markę Tork, pracownicy korzystają nie tylko z podstawowych funkcji toalet, ale także traktują ją jako osobistą przestrzeń. Okazało się, że toalety są dla pracowników często jedynym miejscem, w którym mogą poczuć się swobodnie, dać upust emocjom, przeprowadzić prywatną rozmowę, a nawet... poćwiczyć.

Prawie połowa respondentów chciałaby, aby pracodawca przykładał większą wagę do jakości toalety w miejscu ich pracy. 19 proc. badanych pracowników odpowiedziała wprost, że obecne toalety nie spełniają ich oczekiwań, a według 32 proc. ankietowanych w ich miejscach pracy nie ma wystarczającej ilości toalet. - Standard toalety ma olbrzymi wpływ na poczucie komfortu pracowników – komentuje Wojciech Nizio z SCA Hygiene Sp. z o.o.

Tork od wielu lat pracuje w celu zwiększenia standardów higienicznych w miejscach publicznych, a wprowadzane usprawnienia mają dwa cele: zwiększyć komfort korzystania z toalet i ułatwić osobom sprzątającym utrzymanie łazienki w czystości. W tym celu Tork wprowadza m.in. specjalne dozowniki z czujnikami, które poinformują personel o konieczności wymiany wkładu czy zintegrowane systemy do odświeżania powietrza w toaletach. Ponadto wszystkie produkty Tork są projektowane w ten sposób, aby utrzymanie ich w czystości było proste. – Jako dostawca rozwiązań higienicznych nie mamy wpływu na dostępność i ilość toalet w miejscu pracy, ale zawsze możemy pomóc w tym, aby istniejące toalety były jak najbardziej komfortowe – podkreśla Wojciech Nizio.


Ankieta została zaplanowana i przeprowadzona pod kontrolą United Minds za pomocą elektronicznych ankiet. Wzięło w niej udział 13 492 respondentów z 13 krajów. Badania przeprowadzono w Szwecji, Brazylii, Niemczech, Chinach, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Meksyku, Holandii, Rosji, RPA, Wielkiej Brytanii i USA.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.8