data publikacji

Ikona designu Karim Rashid – w wyjątkowej współpracy z trzema markami, należącymi do Grupy Kinnarps.

Materia: krzesło barowe Kaloo | proj. Karim Rashid


Trzy należące do Grupy Kinnarps szwedzkie marki meblowe – Materia, NC oraz Skandiform – zainicjowały w 2016 roku współpracę z amerykańskim projektantem Karimem Rashidem.
Efektem współpracy są trzy unikalne produkty, które premierowo zaprezentowano zostały podczas Targów Mebli i Oświetlenia w Sztokholmie. Kaloo, Manhattan i Phaze łączą z powodzeniem barwny design Karima Rashida z kluczowymi wartościami marek, dla których powstały.

– Praca z międzynarodowymi projektantami, mająca na celu rozszerzanie naszych projektów i docieranie do globalnego rynku, stanowi część naszej strategii. Skoro odnieśliśmy wielki sukces w Ameryce Północnej, logiczne wydawało się podjęcie współpracy z projektantem ze Stanów Zjednoczonych – komentuje Thomas Johannesson, dyrektor generalny Materii, NC i Skandiformu. – Zwykle nie pracujemy z tym samym projektantem przy projektach dla wszystkich trzech marek, ale po spotkaniu z Karimem w Nowym Jorku zdecydowaliśmy się zrobić wyjątek. Jego celem jest zawsze coś niespodziewanego, a to pokrywa się z naszą ambicją, by nasze marki były innowacyjne i kreatywne.

Dla mieszkającego i pracującego w Nowym Jorku Karima Rashida współpraca jest bardzo interesująca.

– Kraje Skandynawskie szanują design, który stanowi nieodłączną część ich kultury. Kiedy pracuję z różnymi kulturami, staram się uchwycić zarówno kulturę regionalną, jak i tożsamość marki – mówi projektant. – Szanuję każdą firmę, z którą współpracuję i ciężko pracuję, aby zrozumieć, co robią i czego potrzebują. Co do Materii, NC i Skandiformu, widzę, że tworzą projekty, które są minimalistyczne, a przy tym zmysłowe; technologiczne, a jednak ludzkie; innowacyjne i eksperymentalne jednocześnie. Moja filozofia świata fizycznego jest taka sama. Korzystając z mocnych stron każdego klienta, stworzyliśmy trzy oryginalne projekty, które łączą moją wizję i ich marki.

Trzy nowe produkty to: krzesło barowe Kaloo Materii, krzesło Manhattan NC oraz fotel Phaze Skandiformu.


 

Materia

Materia jest marką skandynawską, jedną z najbardziej uznanych wśród producentów designerskich mebli do przestrzeni publicznej. Słynie z innowacyjnych projektów, które czynią codzienne życie użytkownika łatwiejszym.

NC

NC projektuje i wytwarza meble, które łączą zabawę i nowoczesność, uwzględniając funkcję i estetykę, jak również środowisko i potrzeby człowieka. Produkty NC są przeznaczone przede wszystkim do przestrzeni związanych z opieką zdrowotną, jak również kawiarni, restauracji i miejsc spotkań w przestrzeni publicznej.

Skandiform

Skandiform jest jednym z wiodących skandynawskich dostawców mebli dla biznesu i inspirujących przestrzeni publicznych. Minimalistyczne i nowoczesne produkty są tworzone w oparciu o koncepcję skandynawskiej szkoły designu. Meble, które dodają charakteru i zapewniają harmonię w miejscach, gdzie spotykają się ludzie.

Karim Rashid

Karim Rashid jest jednym z najbardziej twórczych i barwnych projektantów swojego pokolenia. Ponad trzy tysiące projektów w fazie produkcji, ponad trzysta nagród i praca w ponad czterdziestu krajach stanowią świadectwo designerskiej legendy Karima Rashida.
Do jego słynnych prac zaliczają się produkty zaprojektowane dla wielu wiodących marek, takich jak Christofle, Veuve Clicquot, Alessi, Umbra, Bobble, 3M, Samsung, Asus, Kenzo czy Hugo Boss.
Prace Karima Rashida są prezentowane w galeriach sztuki na całym świecie, a ich autor jest zdobywcą Red Dot Award, Chicago Athenaeum Good Design Award, I. D. Magazine Annual Design Review orazIDSA Industrial Design Excellence Award.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.9