data publikacji

Są zadziwiająco lekkie, dostarczają dźwięku bardzo dobrej jakości i imponują jakością wykonania. Nie tylko dla gamerów!

Zestaw słuchawkowy HyperX Cloud II
Zestaw słuchawkowy HyperX Cloud II

Już samo opakowanie robi bardzo pozytywne wrażenie – w kartonie opatrzonym zdjęciami i danymi umieszczono sztywne pudło, a w nim piankową formę. To w niej tkwią bezpiecznie słuchawki. Dostępne kolory to szary, biały lub czarny z czerwonymi elementami. Ponadto w zestawie znajdziemy mikrofon na giętkim przewodzie, przejściówkę samolotową na dwa kanały (ten system jest m.in. w jumbo-jetach KLM) oraz pilota, kryjącego kartę dźwiękową 7.1.
W osobnym pudełku dołożono pokrowiec na przewożenie słuchawek oraz dodatkowe welurowe poduszki. 

Zaprojektowany od nowa moduł sterowania audio z kartą dźwiękową USB, która wzmacnia dźwięki i głos użytkownika, jest drugą końcówką kabla USB (ma aż 2 metry). W nią wtykamy przewód słuchawek (długość 1 m) zakończony wtyczką mini stereo jack (3,5 mm). Dzięki temu słuchawki możemy podłączyć do urządzeń audio – np. odtwarzacza CD, radia, smartfona itp.

Zwraca uwagę staranna jakość wykonania - napis made in China oznacza tu zupełnie coś innego niż to, z czym kojarzyło się kiedyś. Pałąk pokryty jest skórzaną owijką z ręcznie wykonanym czerwoną nitką ściegiem i napisem HyperX. Ramiona przedłużające, trzymające muszle, wykonane są z eleganckiego szczotkowanego aluminium, podobnie jak zewnętrzne pokrycie muszli.
Muszle mieszczą nawet spore małżowiny użytkownika – są przy tym dość głębokie. Te skórzane (tzw. skóra ekologiczna) lepiej izolują odgłosy otoczenia, w welurowych mniej się poci skóra, ale nie izolują one tak dobrze od otoczenia.
Wymiary muszli to ok. 106 na 82 mm (zewnątrz), 60 na 40 mm (wewnątrz), 24 mm (głębokość).

Same słuchawki ważą zaledwie 320 g (350 g z mikrofonem i przewodem) i nie ściskają za bardzo głowy.
Pilot sterowania ma klips (można przypiąć go do poły koszuli) i pozwala na niezależną regulację dźwięku i mikrofonu. Z boku znajduje się też wyciszenie mikrofonu. Środkowym podświetlanym przyciskiem włączamy i wyłączamy generowany dźwięk w standardzie 7.1 Virtual Surround, dzięki czemu łatwiej możemy pozycjonować się w grach (np. dokładnie można umiejscowić skradającego się wroga w strzelankach).
Kable są – jak przystało na sprzęt gamingowy – poprowadzone w płóciennym oplocie.

A jaka jest jakość dźwięku? Bardzo dobra! Podczas odtwarzania muzyki tony wysokie i niskie odtwarzane są wzorowo, wyraźnie i dość ciepło. Soprany są soczyste, a basy pięknie podbite. Dynamika jest świetna. Może troszkę brakuje pasma średniego, ale możemy to zrekompensować, włączając wirtualny tryb 7.1 (ale tu musimy słuchać muzyki przez złącze USB) – wówczas pasmo środkowe staje się bardziej słyszalne.
Warto oczywiście zwrócić uwagę na jakość plików dźwiękowych.

Dźwięk w grach zachwyca – szczególnie w tych, gdzie ważne jest pozycjonowanie gracza w przestrzeni – czyli np. w strzelankach czy innych FPS-ach. W grach z serii Battlefield czy Call of Duty dźwięk jest soczysty, pełny, otaczający gracza. Słuchawki te są zresztą oficjalnym sprzętem rozgrywanego od 2006 roku turnieju Intel Extreme Masters dla graczy.

Mikrofon bardzo dobrze przenosi głos i szept, izolując całkiem sprawnie dźwięki tła. Użytkownicy, którzy go nie potrzebują (np. do słuchania muzyki), mogą go po prostu odpiąć. Mikrofon działa też świetnie jako zestaw ze smartfonem, a jakość ściąganego przezeń głosu rozmówcy jest o wiele lepsza, niż wielu firmowych zestawów słuchawkowych.

Podsumowując: HyperX Cloud II to naprawdę świetne słuchawki, które dobrze sprawdzą się zarówno w grach, jak i przy słuchaniu muzyki.


Dane techniczne

Zestaw słuchawkowy
Typ przetworników: dynamiczne, o średnicy 53 mm, z magnesami neodymowymi
Zasada działania: zamknięte
Częstotliwość przenoszenia: 15-25.000 Hz
Impedancja nominalna: 60Ω na system
Nominalny poziom ciśnienia akustycznego: (SPL) 98±3 dB
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD):  2%
Moc wyjściowa: 150mW
Typ słuchawek: nagłowne, wokółuszne
Tłumienie dźwięków otoczenia: ok. 20 dBa
Nacisk pałąka: 5 N
Waga: 320 g
Waga z mikrofonem i przewodem: 350 g
Długość i typ przewodu: 1 m + przedłużacz 2 m
Połączenie: jedna wtyczka mini stereo jack (3,5 mm)

Mikrofon
Typ przetwornika: pojemnościowy (okładzina z elektretu)
Zasada działania: gradient ciśnienia
Charakterystyka kierunkowości: kardioidalna
Zasilanie: zasilanie A–B
Napięcie: 2 V
Zużycie energii: maks. 0,5 mA
Impedancja nominalna: ≤ 2,2 kΩ
Napięcie w obwodzie otwartym przy f = 1 kHz 20 mVPa
Częstotliwość przenoszenia: 50-18.000 Hz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 2% przy f = 1 kHz
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 105 dB SPL (THD ≤ 1,0% przy 1 KHz)
Wyjście mikrofonu: -39±3 dB
Długość ramienia mikrofonu: 150 mm (w tym łącznik)
Średnica kapsuły: 6
Połączenie: jedna wtyczka mini stereo jack (3,5 mm)

Cena (wg Ceneo, dane z 8 listopada br.) - od 409 zł do 521 zł

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0