data publikacji

Organizatorzy wrześniowych targów mebli CIFF w Szanghaju zapowiadają najbardziej spektakularną, jak do tej pory, edycję imprezy. Przekonamy się o tym już we wrześniu.

42. edycja CIFF Szanghaj, która odbędzie się w National Exhibition & Convention Centre NECC Hongqiao od 10 do 13 września 2018

Rok 2018 był zdecydowanie ważnym rokiem dla CIFF (China International Furniture Fair) – istotnym etapem rozwoju ze względu na strategiczny sojusz ustanowiony między dwoma gigantami branży meblarskiej.

42. edycja CIFF Szanghaj, która odbędzie się w National Exhibition & Convention Centre NECC Hongqiao od 10 do 13 września 2018 r. jest już blisko – będzie prowadzona wspólnie przez CFTE (China Foreign Trade Guangzhou Exhibition General Corporation) i Red Star Macalline. Red Star Macalline jest niekwestionowanym liderem w chińskim sektorze dystrybucji mebli. Statystyki Red Star Macalline są imponujące: zarządza 260 centrami handlowymi rozproszonymi po całych Chinach, zapewniając łączną powierzchnię wystawienniczą ponad 15 mln mkw. i roczną sprzedaż ponad 78 miliardów RMB.

Wyniki i liczby osiągane przez CIFF – największe na świecie targi mebli, a w każdym razie najbardziej wpływowe w Azji – obejmują rocznie powierzchnię 1,15 miliona mkw. i mówią same za siebie.
Import & Design Hall oraz Trendy Furniture to wystawy, które trzeba będzie odwiedzić koniecznie.  Chińskie produkty są gotowe do walki z międzynarodowymi wyrobami – obydwa pawilony poświęcone  importowi i projektowaniu zostaną połączone, będą gościć firmy takie jak Wei Mo, Kinetic Amber, Xiqi, Jade House, Glory Casa, Thomasville, Medea, Roche Bobois, Roberto Cavalli, Muuto, Lexington, Boconcept, ToninCasa, Rossini, La vie, Art De Vie i ELM Home.

W pawilonie poświęconym modnym meblom goście będą mogli zobaczyć marki takie jak: HC28, City.W, Roling, Artpeak, Juzhuo, Tesoro, Yupo, Western Art, Debrah, Beson, Zhongzhixin, LS, Apollo T, Jiudian, Heng Ju, HYO, Fuyuan, Youzun, Meiyaobang, Zhenzhimei i Fairytale, które będą pokazywać lokalne trendy w projektowaniu.
W tym samym czasie, co kolejna edycja CIFF Shanghai, będzie miała miejsce także pierwsza edycja China International Furniture Machinery & Woodworking (targi maszyn i urządzeń).

Po raz czwarty odbędzie się EAST Design Show – ważne wydarzenie, promujące azjatyckie wzornictwo, w którym biorą najlepsze produkty pod względem designu i ducha azjatyckiej sztuki rzemieślniczej. Tegoroczne hasło wystawy to „Difference Makes Products Meaningful”.
Przyznane zostaną też Pinnacle Awards dla regionu Azji i Pacyfiku, promowane przez CIFF, Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Mebli (ASFD) i High Point Market. Podczas ceremonii przyznania nagród Pinnacle Awards Asia-Pacific 2018 poznamy zwycięzców w 16 kategoriach konkursowych.

Ale będzie jeszcze więcej nowości! Podczas targów CIFF zadebiutuje The C Foundation Forum – impreza, która połączy profesjonalnych operatorów z różnych sektorów, takich jak projekt, sztuka i kultura, tworząc stymulującą platformę, w której będą omawiane najciekawsze idee i pomysły.
Założone w 2014 roku przez 10 projektantów wnętrz z Chin, Hong Kongu i Tajwanu (Qiu Deguang, Lin Xueming, Liang Jinghua, Liang Zhitian, Liang Jianguo, Chen Yaoguang, Jiang Feng, Dai Kun, Sun Jianhua i JuBin), C Foundation Forum to pierwszy charytatywny projekt w Chinach.
Motto fundacji to „Szukaj innowacji, zwiększaj przedsiębiorczość i wspólnie twórz lepsze projekty”, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju edukacji, programów z zakresu projektowania, architektury i wystroju wnętrz.

Kolejny ważny debiut to wydarzenie Design Dream Show – stworzone wspólnie przez Red Star Macalline i Innovation Design Alliance, którego celem jest wyrażanie koncepcji i trendów we współczesnym domu. CIFF w Szanghaju pokazuje wpływ, wywierany przez te niesamowite targi w sferze projektowania, kultury i mediów.


CIFF Shanghai 2018 będzie naprawdę wyjątkową edycją pod każdym względem – zobaczymy tu wiele innowacji, wydarzeń, i naprawdę dużo designu.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0