data publikacji

Laserowy projektor UST: Epson EH-LS100 – niekwestionowanym przebojem targów Audio Video Show 2017.

Jedną z ważniejszych premier imprezy był pierwszy laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu Epson EH-LS100 w technologii 3LCD, przeznaczony do kina domowego
Dla osób szukających budżetowych rozwiązań do domowej rozrywki, doskonałą propozycją były projektory EH-TW5650 i EH-TW650

Kolejna edycja jednej z największych europejskich imprez dla audiofilów oraz profesjonalistów video – Audio Video Show 2017 – była okazją do zapoznania się z szeregiem nowatorskich rozwiązań technologicznych z najwyższej półki.

Jedną z ważniejszych premier imprezy był pierwszy laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu Epson EH-LS100 w technologii 3LCD, przeznaczony do kina domowego. Na stanowisku firmy – przy wsparciu ekspertów z HDTVPolska.com – odbywały się prezentacje urządzenia. Na przykładzie topowych filmów Full HD w zainscenizowanej na wzór domowego salonu przestrzeni, prezentowano urządzenie w kontekście rzeczywistych zastosowań multimedialnych.

W trakcie testów EH-LS100 sprawdził się doskonale jako doskonała alternatywa dla telewizora. Oferuje on nie tylko znacznie większy rozmiar ekranu przy ustawieniu niemal bezpośrednio przy ścianie (co istotne do efektywnego działania wystarczy mu pomalowana białą lub szarą farbą zwykła ściana), ale także jasność światła białego i kolorowego na poziomie 4 tys. lumenów, pozwalającą na komfortowe korzystanie także w ciągu dnia oraz łączność bezprzewodową ze źródłem obrazu. Dodatkową, kluczową zaletą wynikającą z zastosowania lasera jako źródła światła, jest czas eksploatacji – na poziomie 20 tysięcy godzin (co przekłada się na 10 lat eksploatacji przy oglądaniu 5 godzin dziennie)!
Fani technologii AV oraz przedstawiciele branży chwalili nowe urządzenie także z racji stosunkowo przystępnej ceny, na poziomie 12 900 zł.

Ci z gości, którzy rok temu nie dostali się na tłumnie oblegane, dedykowane pokazy projektora EH-TW9300W, mogli nadrobić to podczas tej edycji targów. Tym razem posłużył, jako zaplecze prezentacji cenionego fotografa – Jacka Boneckiego - który z jego użyciem dzielił się zrobionymi przez siebie zdjęciami oraz opowiadał historię powstania każdego z nich.
Od miesięcy model EH-TW9300W cieszy się niezmiennym powodzeniem, m.in. z racji zastosowania szeregu rozwiązań sprawdzonych i znanych z projektorów klasy premium, takich jak wsparcie dla rozdzielczości Ultra HD/4K, uzyskiwane za pomocą technologii 4K Enhancement, obsługę HDR oraz automatykę zespołu optycznego. W EH-TW9300W po raz pierwszy w tej klasie urządzeń zastosowano również funkcję kompensacji jednorodności obrazu, zarezerwowaną dotąd dla projektorów PRO AV.

Kategorią, która paradoksalnie cieszyła się największym zainteresowaniem tak najmłodszych gości targów, jak i profesjonalistów biznesowych, były projektory interaktywne. Zbudowany na bazie modelu EB-1460Ui multimedialny stół interaktywny pozwalał w praktyce docenić potencjał wykorzystania projektora jako narzędzia interaktywnej pracy grupowej oraz komunikacji. Rzutowanie zeń zmienia zwykłą powierzchnię np. ścianę czy blat w 100-procentowo interaktywny obszar, a efekty pracy pozwala zapisać w celu przesłania mailem czy wydruku.

Dla osób szukających budżetowych rozwiązań do domowej rozrywki, doskonałą propozycją były projektory EH-TW5650 i EH-TW650. W przystępnej cenie oferują funkcjonalność domowego centrum multimedialnego, przy czym pierwszy z nich, z racji minimalnego opóźnienia, wsparcia dla technologii 3D i łączności Miracast, poza oglądaniem filmów doskonale sprawdzi się w grach.

–  Jak co roku staramy się zaprezentować gościom AV Show nowość, która istotnie zmienia obraz rynku. Cieszę się, że dzięki EH-LS100 także w tym roku nam się to udało. Wprowadzając laser jako źródło światła w rozwiązaniu UST dla kina domowego, po raz kolejny podnosimy poprzeczkę. W praktyce oznacza to, że innowacje zastrzeżone dla sprzętu klasy premium trafią do domów znacznie prędzej, niż wydawało się to jeszcze kilka lat temu – mówi Jakub Łapiński, Business Account Manager z firmy Epson. –  Zastosowana w nim technologia 3LCD pozwala na zapewnienie odpowiedniej mocy światła bez kompromisów jeśli idzie o wierne odwzorowanie kolorów oraz dając naprawdę długi czas komfortowej eksploatacji.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0