data publikacji

Dwa produkty marki Skandiform, należącej do portfolio Kinnarps, otrzymały prestiżową nagrodę German Design Award 2018.

PHAZE | Skandiform, Grupa Kinnarps
Stół Matsumoto, zaprojektowany przez trio Claesson Koivisto Rune

Laureatami nagród German Design Award 2018 zostały:

- Phaze – fotel autorstwa Karima Rashida
- Matsumoto – stół zaprojektowany przez słynne trio designerów Claesson Koivisto Rune.

– German Design Award jest wyjątkowo atrakcyjną nagrodą, ponieważ nie można się o nią ubiegać. Trzeba zostać do niej nominowanym, co czyni ją jeszcze bardziej pożądaną – mówi Maria Lehmann, Manager Marketingu i Sprzedaży marki Skandiform, należącej do Grupy Kinnarps.

Fotel Phaze
design: KARIM RASHID
PHAZE to fotel, który obejmuje użytkownika, zapewniając mu osobistą przestrzeń. Kilka elementów połączonych w jednym rzędzie tworzy piękny falisty kształt.
– Narysowałem ten fotel, myśląc o formie, która obejmuje filozofię zmysłowego minimalizmu i powtarzalność – powiedział Karim Rashid.

Stół Matsumoto
zaprojektowany przez trio Claesson Koivisto Rune
MATSUMOTO to zupełnie nowych stół do kawiarni. Przy pojedynczym stole mogą usiąść dwie osoby, ale umieszczenie kilku stołów w linii tworzy ekscytujący długi stół z jasno wyraźnie określonym miejscem dla siedzących.
Dostępne są dwie wersje kolorystyczne blatu: biała oraz popielato-czarna, natomiast nogi oraz podstawa występują w kolorze białym lub czarnym.
Nazwa stołu wybrana przez designerów na cześć miasta na północny zachód od Tokio, gdzie trio Claesson Koivisto Rune zaprojektowało swój sklep flagowy, którego wnętrze wygrało German Desing Award w 2015 r.


German Design Award jest najważniejszą międzynarodową nagrodą przyznawaną przez German Design Council. Co roku nagradza najwyższej jakości projekty produktów oraz narzędzi komunikacji przełomowych dla międzynarodowego środowiska designu.
W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 5 tysięcy projektów z całego świata. Tylko kilka z nich przeszło surową selekcję, zakończoną przyznaniem nagrody.


Więcej o współpracy Karima Rashida z Grupą Kinnarps w artykule "Kolorowy design Karima Rashida"

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0