data publikacji

Oto piękne i nietypowe miejsca, w których można się oświadczyć swojej drugiej połowie.

Reykjavik - Błękitna Laguna | coreawareness.com

Firma Skyscanner postanowiła pomóc zakochanym i wskazała miejsca idealnie nadające się na oświadczyny. W tym celu przyjrzała się kierunkom popularnym wśród par i na podstawie zebranych danych wybrała te, które w nadchodzących miesiącach powinny być świetnym wyborem.

Wśród najbardziej popularnych kierunków znalazły się miasta leżące na innych kontynentach:
- Tel Aviv (45 proc. wzrost popularności),
- Nowy Jork (77 proc. wzrost popularności),
- Toronto (105 proc. wzrost popularności),
- Chicago (138 proc. wzrost popularności).

Skyscanner zadbał jednak o to, by wskazywane miejsca były czarujące, ale i dostępne za stosunkowo nieduże pieniądze. Wszystko po to, by ta wyjątkowa chwila w życiu okazała się niezapomniana, a jednocześnie nie nadszarpnęła budżetu zakochanej pary.

Tbilisi: 64 proc. wzrost popularności wśród par
Gruzja wciąż jest krajem nie do końca odkrytym przez Polaków. A szkoda, bo z Gruzinami łączy nas chociażby zamiłowanie do biesiadowania – dobrego jedzenia i trunków spożywanych w radosnej atmosferze.
Gruzja jest idealnym celem podróży dla osób chcących odpocząć od tłumów turystów obecnych w najbardziej popularnych zakątkach Europy. Do tego jest stosunkowo tania.
Będąc w Tbilisi warto dostać się na wzgórze Sololaki, by oświadczyć się pod pomnikiem Matki Gruzji. W jednej ręce trzyma ona miecz, a w drugiej wino (dla przyjaciół), co może być symbolem i tych cięższych i tych najpiękniejszych chwil, które razem przejdzie para.

Nicea: 15 proc. wzrost popularności wśród par
Największe miasto Lazurowego Wybrzeża na pewno nie jest najtańsze (szczególnie jeśli chodzi o noclegi), ale nie można mu odmówić uroku. Jest w nim stare miasto pełne wąskich uliczek i niewielkich placyków, ale również wzgórze zamkowe, z którego można popatrzeć na Niceę z góry.
Francuskie miasto kusi także pięknym Promenade des Anglais, przy której oprócz kasyn mieści się jeden z najdroższych hoteli na świecie. Będąc w Nicei warto również rozważyć wynajęcie samochodu i odbycie podróży do drugiego najmniejszego państwa świata - Monako. Dotarcie do niego powinno zająć mniej niż godzinę.
Idealnym miejscem na oświadczyny jest natomiast Cascade du Château, otoczony zielenią wodospad.

Dubrownik: 72 proc. wzrost popularności wśród par
Gratka dla miłośników historii i przyrody – Dubrownik przez wielu nazywany jest Perłą Adriatyku i uznawany za najpiękniejsze miasto Chorwacji. Warto w nim odwiedzić Starówkę wpisaną na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, której uroku nadają romantyczne uliczki pełne restauracji i kawiarni.
Na Dubrownik spojrzeć można także z okalających miasto historycznych murów obronnych oraz wzgórza Srd, na które dostaniemy się kolejką linową. W trakcie wizyty w Dubrowniku nie można zapomnieć o wyprawie na wyspę Lokrum (nazywaną Wyspą Miłości), na której znajdziemy cudowny ogród botaniczny.

Reykjavik: 49 proc. wzrost popularności wśród par)
Jedno z bardziej oryginalnych miejsc, które możemy wybrać na oświadczyny. Choć latem na Islandii temperatury sięgają zaledwie kilkunastu stopni Celsjusza, to słońce znika jedynie na mniej więcej 4 godziny każdego dnia.
Z Reykjaviku bardzo łatwo można dostać się w inne części wyspy. W stolicy Islandii najlepiej zatrzymać się jednak na krótko, by mieć więcej czasu na odkrywanie zapierających dech w piersiach cudów natury, takich jak fiordy, wulkany, fantastyczne wodospady, gejzery, lodowce czy wody termalne.
Świetnym punktem na oświadczyny jest Błękitna Laguna – baseny termalne z wodą o pięknej, turkusowej barwie.

Gdańsk: 143 proc. wzrost popularności wśród par
Romantycznych miejsc nie brakuje także w Polsce. Z danych zebranych przez Skyscanner wynika, że stale rosnącą popularnością cieszą się loty do Gdańska i Trójmiasta. Będąc tam warto odwiedzić jeden z najładniejszych fragmentów Gdyni – Orłowo wraz z klifem orłowskim. W Sopocie powinniśmy przespacerować się popularnym Monciakiem, zajrzeć na molo i oczywiście zejść na plażę. W Gdańsku czeka na nas między innymi Wyspa Sobieszewska, Park Oliwski i naturalnie Główne Miasto wraz z Długim Targiem.

Pomocne porady
Przymierzając się do oświadczyn za granicą warto pamiętać o kilku prostych poradach, które pomogą w jeszcze większym stopniu oczarować swoją drugą połowę:
- Planuj podróż i rezerwuj bilety lotnicze z wyprzedzeniem, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
- Wyszukaj odpowiedni, romantyczny hotel. Możesz zadzwonić do kilku wybranych miejsc i spytać, czy z okazji oświadczyn przygotują jakiś drobiazg-niespodziankę, chociażby piękne kwiaty czekające w pokoju. Tysiące hoteli znajdziesz dzięki wyszukiwarce Skyscanner
- Rozważ wynajęcie samochodu na dzień lub kilka dni. Wbrew pozorom nie jest to drogie, a przejażdżka kabrioletem w romantyczne miejsce zawsze jest strzałem w dziesiątkę. Najlepsze samochody do wynajęcia wyszukać można na stronie internetowej Skyscanner

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
2.2