data publikacji

Grupa Nowy Styl właśnie zakończyła modernizację swojego showroomu w Monachium. To jedna z kilku wizytówek firmy na rynku niemieckim.

Showroom Grupy Nowy Styl w Monachium - po modernizacji
Showroom Grupy Nowy Styl w Monachium - po modernizacji

Zmieniające się trendy oraz sukcesywnie wzbogacane portfolio Grupy Nowy Styl sprawiają, że showroomy na bieżąco przechodzą lifting, a co pewien czas podlegają generalnemu odświeżeniu.

Aranżacja prawie 560 mkw. powierzchni przeprowadzona została według koncepcji zastosowanej podczas budowy Office Inspiration Center w Krakowie – flagowego showroomu Grupy Nowy Styl, oddanego do użytku jesienią ubiegłego roku. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

Przestrzeń podzielona została na trzy strefy: recepcyjną, pracy oraz warsztatową.

– Do pierwszej trafiły wielokrotnie nagradzane za design pufy Tapa projektu Maca Stopy oraz fotele i szezlongi z linii LinkUP tego samego projektanta. Druga to open space ze stanowiskami do pracy, gabinetem Play & Work oraz miejscami spotkań w formie systemów modułowych Hexa i Tepee. W ostatniej prezentujemy głównie ofertę krzeseł biurowych, m.in. popularnych w Niemczech marek Rohde & Grahl oraz Grammer Office – opisuje Sebastian Wiśniewski z Grupy Nowy Styl, projektant showroomu.

W bawarskiej wizytówce firmy dodatkowo znajduje się sala konferencyjna, gabinet umeblowany ekskluzywnym systemem eRange oraz pokój do pracy z wzornikami wykończeń.

Projekt showroomu uwzględnia najnowsze trendy w aranżacji biur, m.in. podział przestrzeni według koncepcji activity based workplace, która zapewnia dostęp do różnych stref ułatwiających podstawowe aktywności podejmowane w czasie pracy biurowej – administrację, komunikację i koncentrację, oraz biofilic design uwzględniający sporą ilość roślin w biurze.

– Showroomy to miejsce spotkań naszych przedstawicieli z klientami, w których możemy pokazywać koncepcję projektowania wnętrz zgodną z filozofią People, Process, Place (biuro to przestrzeń, w której pracownicy realizują procesy biznesowe). Tu także organizujemy warsztaty, prezentacje czy szkolenia produktowe dla naszych klientów i dystrybutorów – podkreślają przedstawiciele Grupy Nowy Styl.

Firma posiada 28 obiektów, zlokalizowanych w największych miastach europejskich i na Bliskim Wschodzie, m.in. w Paryżu, Londynie, Berlinie, Wiedniu i Dubaju.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0