data publikacji

Dynamika i błyskawiczne reagowanie na potrzeby klientów – taki obraz rynku mebli biurowych wyłania się po odwiedzeniu Międzynarodowych Targów Meblowych (CIFF) w Szanghaju.

CIFF 2016 | Fot. biuro-kreacja.info
CIFF 2016 | Fot. biuro-kreacja.info

Z uwagi na wielkość chińskiego i azjatyckiego rynku meblowego, targi CIFF (China International Furniture Fair) mają obecnie aż dwie edycje rocznie: marcowa odbywa się w Kantonie, a wrześniowa w Szanghaju.

Targi CIFF – jako największe w regionie – uważane są za najlepszą biznesową platformę dla branży mebli i wyposażenia nie tylko w Chinach, ale też w całej Azji. Wrześniowa, 38. edycja CIFF w Szanghaju, odnotowała obecność 85 tys. profesjonalnych zwiedzających (o 10 tys. więcej, niż w poprzedniej edycji, szczególnie wzrosła ilość gości zagranicznych). Wśród nich znaleźli się dystrybutorzy, projektanci, architekci, facility managerowie, deweloperzy, a także przedstawiciele mediów branżowych z ponad 30 krajów.

Targi przyciągają bogatą ofertą produktów i udziałem ponad 2 tys. wystawców. Organizatorzy targów starali się ze swojej strony ułatwić relacje biznesowe między wystawcami i zwiedzającymi, m. in. organizując liczne spotkania B2B oraz fora i konferencje, mające pomóc w uzyskaniu istotnych informacji na temat chińskiego i międzynarodowego rynku meblarskiego.

Targi CIFF Shanghai 2016 odbywały się w dniach od 7 do 10 września. Po raz drugi odbywały się w nowym, obszernym i  bardzo nowoczesnym obiekcie wystawienniczym – National Exhibition and Convention Center, liczącym sobie ponad 400 tys. mkw. powierzchni.

Impreza odnotowuje stały wzrost, co potwierdzają to nie tylko dane liczbowe zebrane przez organizatora, ale też wrażenia wystawców i odwiedzających. Co ważne, jest to wzrost nie tylko ilościowy (powierzchnia wydarzenia, ilość wystawców czy odwiedzających), ale też jakościowy. Z edycji na edycję widoczna jest poprawa jakości oferowanych produktów i coraz większa koncentracja wystawców na stronie projektowej i innowacyjności prezentowanych mebli i rozwiązań dla biur. Poprawił się też znacząco sposób prezentacji firm i oferty, a coraz więcej stoisk zaaranżowanych i zorganizowanych jest na wysokim, światowym poziomie.

Na olbrzymiej powierzchni targów można było obejrzeć nie tylko propozycje mebli i całych aranżacji biurowych, ale też liczne sektory poświęcone meblom dla hoteli, do domów, ogrodów i rekreacji, a także tekstylia i ozdoby. Przybyły ponadto nowe kategorie produktów, m.in. inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego, drukarki 3D (jako szybka reakcja na wymagania wciąż rozwijającego się rynku).

Wisienką na torcie (i bardzo chętnie odwiedzaną w ramach targów ekspozycją) było East Design Show, prezentujące najlepsze azjatyckie marki projektowe, akademie, projektantów i media. Powstała imponująca wystawa, na której pokazano starannie dobrane, dobrze zaprojektowane i wysokiej jakości meble, będące dziełem zarówno znanych projektantów, jak i wschodzących młodych talentów.

Z kolei pawilon tematyczny The Office Life prezentował nowoczesne propozycje aranżacji i organizacji przestrzeni biurowej, kładące nacisk na ergonomię, ekologię i estetyczną stronę biur na możliwie najwyższym poziomie.

O przyszłości biur, ich wyposażeniu i nowych koncepcjach pracy biurowej dyskutowano m.in. podczas  China Furniture CEO Forum. Natomiast podczas konferencji Global Office Furniture Outlook w gronie ekspertów (m.in. z Włoch, USA, Francji, Chin) dyskutowano o aranżacji miejsc pracy i ich stymulującym, pozytywnym wpływie na wydajność pracowników.


Więcej informacji na stronie http://ciff.fairwindow.com

Tekst i foto: Marzena Szulc

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0