data publikacji

Zapraszamy na Europejski Festiwal Smaku do Lublina!

Gruzja Magiczna | fot. Magdalena Konik

Już za parę dni mieszkańcy i goście Lublina będą mogli wziąć cieszyć się ponad setką atrakcji, składających się na Europejski Festiwal Smaku, którego motywem przewodnim jest Gruzja. Wydarzeniami, które zainteresują fotografów, są warsztaty fotograficzne Leica oraz wystawa zdjęć Magdaleny Konik.

Otwarcie wystawy Magdaleny Konik „Gruzja Magiczna” planowane jest w pierwszym dniu Festiwalu w Muzeum Lubelskim. Autorka od wielu lat zakochana jest w Gruzji i jej kulturze. Fotografie przedstawione podczas wystawy wykonane zostały w ostatnich miesiącach i przedstawiają magiczne obrazy miejsc, do których chce się pojechać, aby potem wielokrotnie wracać.

Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się w środę 2 września o godz. 18.00 w Muzeum Lubelskim.

Patroni wystawy: firmy Epson i EIZO.

Drugim z wydarzeń, na który chcemy Państwa zaprosić, są Dni Otwarte Leica, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania tego producenta. W tym roku EIZO i Epson włączyły się do programu warsztatów. Dzięki temu możliwe będzie zaprezentowanie pełnego cyklu produkcyjnego – od wykonania fotografii poprzez jego edycję, kończąc na finalnym – zgodnym z założeniami autora wydrukiem.

EIZO zaprezentuje wybrane monitory do fotografii z serii ColorEdge, w tym najnowsze konstrukcje o rozdzielczości 4K. Goście Dni Otwartych Leica będą mieli możliwość obejrzenia na nich własnych zdjęć. Pomogą w tym eksperci, którzy wyjaśnią też, czym charakteryzują się profesjonalne monitory i co to jest system zarządzania barwą.

Natomiast Epson pokaże najnowsze drukarki pigmentowe SureColor CS-P600 i SC-P800, w których zastosowano po raz pierwszy atramenty Ultra Chrome HD, charakteryzujące się bardzo szeroką gamą barw, doskonałymi przejściami tonalnymi oraz najgłębszą czernią na rynku, a dodatkowo wydrukowane na nich zdjęcia wyróżnia niebywała trwałość.

Terminarz Festiwalu w Lublinie:
Wernisaż Magdaleny Konik Gruzja Magiczna: środa 2 września, godz. 18.00
Muzeum Lubelskie, Zamkowa 9

Leica Open Day: czwartek-piątek, 3-4 września, godz. 12.00-16.00

Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL, Al. Racławickie 14


Szczegółowy program 7. edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie znaleźć można tutaj


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0