data publikacji

Lekkość, butikowość i interaktywność – to cechy nowoczesnego mini-oddziału mBanku, uruchomionego w łódzkim centrum handlowym Manufaktura.

Oddział mBanku w CH Manufaktura

mBank planuje uruchomienie ok. 50 placówek tego typu w największych galeriach handlowych w Polsce. Za projekt i wykonanie pierwszej z nich odpowiada zespół ARS Retail+Shopfitting, kierowany przez arch. Katarzynę Domosławską.

Kolorowo i przyjemnie

Wnętrze oddziału utrzymane jest w białej kolorystyce przełamanej kolorowymi, charakterystycznymi dla mBanku akcentami. W placówce wykorzystano nowoczesne urządzenia (m.in. tablety i duże ekrany dotykowe), służące do przeglądania ofert i korzystania z systemu transakcyjnego.
To miejsce zaaranżowane i pomyślane tak, by uprzyjemnić i uatrakcyjnić klientom czas oczekiwania na obsługę. Mogą oni na przykład skorzystać z trzech dużych ekranów dotykowych, wyposażonych w czujniki rozpoznające płeć osoby, pomagających spersonalizowanie wyświetlanych informacji. Klienci skorzystają również z bezpłatnej sieci wi-fi oraz „zamaskowanych” w trawie końcówek ładowarek do smartfonów i tabletów. Te ostatnie urządzenia stanowią także wyposażenie oddziału, a klienci mogą za ich pośrednictwem m.in. zalogować się do serwisu transakcyjnego banku i samodzielnie dokonać różnych operacji.

Klient duży i mały

Pomyślano także o najmłodszych, aranżując specjalną strefę dla dzieci, w której najmłodsi klienci będą mogli rozwiązywać quizy, bawić się mini-bankomatem, kolorować obrazki.
– Od wielu lat mBank pokazuje nam, czym jest nowoczesna bankowość. Teraz, za sprawą zupełnie nowego konceptu placówki, klienci dowiedzą się, jak wygląda bankowa rzeczywistość w butikowym, mobilnym i interaktywnym wydaniu. Zaangażowanie w projekt, który de facto na nowo definiuje standardy bankowości, to dla nas duże wyróżnienie – komentuje Łukasz Derlacki, CEO ARS Retail+Shopfitting.

Naturalne materiały, polskie meble

Faktem jest, że twórcom koncepcji udało się stworzyć oryginalne, intuicyjne i nietuzinkowe miejsce. – Chcieliśmy dostarczyć na rynek projekt, który z jednej strony przełamuje konwencję, jest ultranowoczesny i otwarty, ale z drugiej podkreśla reputację instytucji bankowej. Z punktu widzenia wzornictwa i estetyki, koncept mBanku wychodzi poza bankowy standard – uważa Katarzyna Domosławska, architekt ARS Retail+Shopfitting.
Przyjazną atmosferę budują zastosowane rozwiązania, materiały i kolory: naturalny fornir, przyjemne w dotyku blaty z acrenu, filc na ścianach oraz tapicerowane meble. W projekcie udało się zachować równowagę między ilością elementów kolorystycznych a tłem bieli. Placówka nie jest sterylna, lecz delikatna, lekka w odbiorze.
Warto też podkreślić że koncept wspiera polskie marki, w placówce „rządzą” bowiem meble polskich producentów (NOTI, Nowy Styl, Bejot) i zaprojektowane nad Wisłą systemy oświetleniowe (Lux Lighting, Artivity).


ARS Retail+Shopfitting specjalizuje się w projektowaniu i aranżacji powierzchni komercyjnych oraz biurowych, rewitalizacji galerii handlowych. W kompetencjach ARS leży także konsulting w zakresie doboru lokalizacji i negocjacji umów.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0