data publikacji

Oferta gastronomiczna łódzkiej Manufaktury powiększyła się o naleśniakarnię Pan Kejk.

Restauracja oferuje naleśniki słodkie i wytrawne, a także zupy, sałatki oraz świeżo wyciskane soki. 25 rodzajów naleśników wytrawnych, 15 propozycji słodkich, a dodatkowo tradycyjne placki ziemniaczane, amerykańskie „pankejki”, czyli porcje czterech małych placków podanych ze słodkim sosem, rozgrzewające zupy-kremy i szeroki wybór sałat - menu nowo otwartej restauracji Pan Kejk zachęca do spędzenia jesiennych dni przy pysznych daniach nawiązujących swoimi nazwami do miast i państw z całego świata. W karcie znalazły się między innymi naleśnik „norweski” z farszem z łososia, szpinaku, pomidorów i rukoli, „tajski” z krewetkami, cukinią, pędami bambusa oraz mleczkiem kokosowym, czy „polski” – z kiełbasą, pieczarkami i żółtym serem.
Na podróż w krainę słodkości goście restauracji mogą przenieść się za pomocą naleśnika „orleańskiego”, wypełnionego czekoladą, mascarpone i gruszką, czy „krakowskiego” z karmelem, orzechami, herbatnikami i serkiem homogenizowanym. Wśród propozycji „pankejków” nie mogło zabraknąć tradycyjnej wersji podawanej z syropem klonowym.
Wystrój restauracji jest utrzymany w stylu nowoczesnego minimalizmu. Klasyczne, białe meble współgrają z naturalnym drewnem oraz miedzianymi wykończeniami i dodatkami. Właściciele zdecydowali się na otwartą kuchnię, dzięki czemu klienci restauracji mogą na bieżącą podpatrywać pracę kucharzy. Restauracja znajduje się na rynku południowym, pomiędzy The Mexican a Pijalnią Czekolady E.Wedel.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0