data publikacji

Marka Delsey Paris zaprezentowała walizkę przyszłości. Interaktywną! O jej funkcjach zadecydują… internauci.

 

Po dwóch latach badań inżynierowie i projektanci marki DELSEY zaprezentowali prototyp interaktywnej walizki Pluggage, którą będzie można obsługiwać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.
O wyborze funkcjonalności jakie będą oferować seryjnie produkowane walizki Pluggage zadecydują internauci.

Prostota i funkcjonalność

Podróżowanie jest jedną z dziedzin, która w najbliższych latach będzie intensywnie korzystać z rozwiązań mobilnych i osiągnięć innowacyjnych technologii. Nowoczesna podróż ma być przede wszystkim bezpieczna, spokojna i maksymalnie prosta.
Bazując na tym przekonaniu, projektanci DELSEY stworzyli prototyp walizki, która za pomocą specjalnej aplikacji łączy się z użytkownikiem i przekazuje mu informacje np. o wadze zapakowanego bagażu, statusie lotu albo o tym, czy walizka została poprawnie odprawiona i załadowana do właściwego samolotu.
Prototyp walizki wyposażono również w mobilny akumulator (power bank), który pozwala w dowolnym momencie naładować smartfon albo tablet. Inżynierowie duży nacisk położyli na kwestię bezpieczeństwa – walizkę można zaprogramować w taki sposób, żeby można ją było otwierać odciskiem palca właściciela albo innej, wskazanej osoby.

Internetowe głosowanie

Jeszcze do marca internauci z całego świata na stronie www.delseypluggage.com mogą głosować na najciekawsze i najbardziej przydatne rozwiązania, które ich zdaniem powinny znaleźć się w seryjnie produkowanych walizkach Pluggage.
– Kto z nas nie marzył o tym, żeby w trakcie podróży mieć możliwość naładowania smartfona w zupełnie dowolnym momencie, bez konieczności walki o wolne gniazdko z prądem w hali odlotów? Kto z nas nie zadawał sobie pytania podczas startu samolotu, czy jego walizka na pewno z nim leci? Podobnie jak w 1972 roku wyposażyliśmy nasze walizki w pierwszy na świecie system kół, rewolucjonizując całkowicie sposób podróżowania, tak samo dziś projektem Pluggage chcemy otworzyć nową kartę w historii podróży – mówi Albert Engler, główny projektant DELSEY.

Jakie innowacje?

- Przed odlotem:  wskaźnik ciężaru bagażu zapobiega niemiłym niespodziankom przy stanowiskach odpraw bagażowych. Dzięki niemu można na bieżąco kontrolować wagę bagażu podczas pakowania.
- Podczas podróży:  wbudowany mobilny akumulator pozwoli naładować dowolne urządzenie elektroniczne. Dzięki temu rozwiązaniu podróżni będą mogli na bieżąco korzystać ze swoich telefonów, tabletów albo komputerów.
- Na pokładzie samolotu:  dedykowana aplikacja poinformuje pasażera, czy jego bagaż po odprawie trafił do luku bagażowego właściwego samolotu. To szczególnie przydatne rozwiązanie, szczególnie że codziennie na świecie gubionych jest 82 tys. walizek i toreb, co rocznie daje sumę ponad 26 milionów zagubionych bagażów.
- Po wylądowaniu:  system bezpieczeństwa w walizce Pluggage poinformuje podróżnego, czy walizka była otwierana bez jego wiedzy. Dodatkowo walizki będą wyposażone w system Fingerprint ID, który pozwoli na otworzenie walizki dopiero po zeskanowaniu odcisku palca jej właściciela.
- Przerwa w podróży: dzięki wbudowanym głośnikom użytkownicy walizek Pluggage będą mogli słuchać ulubionej muzyki np. w tracie oczekiwania na kolejny lot.

Co powie Ci walizka?

Aplikacja dedykowana walizkom Pluggage poinformuje podróżnych o statusie lotów, ewentualnych opóźnieniach w podróży oraz o warunkach pogodowych. Dodatkowo same walizki zostaną wyposażone w wewnętrzny system oświetlenia, który ułatwi przeglądanie zawartości walizki w trudnych warunkach oświetleniowych.
– Do końca marca można oddawać głosy na funkcjonalności, w które zostaną wyposażone walizki Pluggage. To dobrze, że sami użytkownicy zadecydują z jakich rozwiązań będą mogli korzystać w walizkach przyszłości – komentuje Anna Baj, autoryzowany dystrybutor walizek DESLEY w Polsce.

Głosować można na: www.delseypluggage.com

Funkcjonalności Pluggage w pigułce:
1. Wskaźnik ciężaru bagażu
2. Mobilny akumulator
3. System informujący o załadowaniu walizki do luku bagażowego
4. System oświetlenia wewnątrz walizki
5. Informacje o lotach
6. System otwierania walizki za pomocą skanu odcisku palca – Fingerprint ID
7. Informacje o próbach otwarcia walizki – Check lock
8. Prognoza pogody
9. Wbudowane głośniki
10. Informacje o podróży

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0