data publikacji

Monitory Acer serii K2 charakteryzują się eleganckim wyglądem, wykorzystaniem nowoczesnych technologii, komfortem użytkowania.

 

Marka Acer, znana przede wszystkim z laptopów i tabletów, posiada także bogatą ofertę monitorów dla profesjonalistów i osób dbających o wysoki komfort pracy na tych urządzeniach. Wprowadzane rynek monitory charakteryzują się eleganckim, smukłym wyglądem, wysoką rozdzielczością oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, które obniżają poziom zmęczenia oczu, pozwalają ustawić monitor w najwygodniejszej pozycji i dają możliwość profesjonalnej pracy w domowych warunkach.

Serię K2 charakteryzuje dopracowany design. Monitory można pochylać w zakresie od -5 do 25 stopni, dostosowując ich ułożenie do wygody i potrzeb użytkownika. Filmy wysokiej jakości odtwarzane są w szybkim czasie reakcji, wynoszącym 2 ms.

Monitory charakteryzują się zastosowaniem nowoczesnych technologii, znacznie podnoszącymi komfort codziennej pracy. Jednym z wyznaczników standardów Acer jest technologia Acer ComfyView™, która działa w oparciu o niwelowanie odblasków pojawiających się na ekranie oraz gwarantuje większą jasność ekranu, zwiększając przyjemność płynącą z oglądania obrazów i filmów. Za najlepsze odwzorowanie barw odpowiada Acer Adaptive Contrast Management (ACM), czyli funkcja adaptacyjnej regulacji kontrastu, która dostosowuje go do analizowanej sceny. Dodatkową zaletą funkcji ACM jest zmniejszenie zużycia energii niezbędnej do pracy monitora.
Seria K2 spełnia wymogi dyrektywy EPEAT®Gold, stosując podświetlenie diodami LED pozbawionymi rtęci. Monitory spełniają też wymagania normy ENERGY STAR® 6.0. Szkło pokrywające ekrany serii K2 nie zawiera szkodliwego dla środowiska arsenu.

Jednym z modeli należących do serii K2 jest K272HULB, 27-calowy monitor obsługujący rozdzielczość WQHD1. Współczynnik obrazu w K272HULB wynosi 16:9, a poziome i pionowe kąty widzenia wynoszą po 178 stopni. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość wynosi 2560 x 1440. Urządzenie obsługuje 16,7 miliona kolorów, współczynnik kontrastu równy jest 100 000 000 : 1, a jasność wynosi 350 cd/m². Monitor kosztuje 1 299 zł.

Z serii K2 dostępne są także monitory LED Full HD, jak Acer K222HQL, o przekątnej 21,5 cala w cenie 399 zł, czy Acer K242HL z ekranem o przekątnej 24" i niskim czasem reakcji 2 ms w cenie 499 zł.


1 WQHD - Wide Quad High Definition (poczwórna rozdzielczość HD, wynosząca 2560 x 1440 p.)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.7