data publikacji

Gadżety i prezenty firmowe to popularna forma reklamy, wspomagająca utrzymywanie czy nawiązywanie relacji z pracownikami i partnerami.

Kiedy chcemy wyjątkowo zadbać o partnerów oraz pracowników firmy, warto zainwestować w gadżety reklamowe klasy premium

Jest to prosty, lecz skuteczny sposób promocji i kreacji marki lub produktu na danym rynku. Przy tym ma długotrwały wpływ na potencjalnego konsumenta. Sprawdza się przy wielu okazjach, takich jak targi, konferencje czy eventy branżowe, a także jako element programu motywacyjnego.

Dbaj o dobre skojarzenia

Rola gadżetu firmowego jest kluczowa. Pozwala oswoić się z marką, a także lepiej się z nią zapoznać. Poprzez obecność w codziennym życiu ma przypominać o produktach lub usługach, a przy okazji również utrwalać w pamięci  zamieszczone na nich znaki firmowe i logotypy.

Gadżety bywają różne, ale łączy je jedno – bezpośrednie skojarzenia z daną firmą. Tego typu prezenty często nosimy przy sobie, a im dłużej nam towarzyszą, tym bardziej utrwala nam się w pamięci to, co chciał przekazać właściciel marki. Mogą to być długopisy, breloki, wizytowniki, parasole, kubki, koszulki, ręczniki reklamowe i wiele innych, które pozwalają na skutecznie budowanie lojalności klienta.

Ile znaczy wizytownik?

– Kiedy chcemy wyjątkowo zadbać o partnerów oraz pracowników firmy, warto zainwestować w gadżety reklamowe klasy premium – mówi Arkadiusz Majewski, właściciel firmy Red Bird. – Moim faworytem od zawsze są eleganckie i gustowne wizytowniki, ponieważ wzajemna wymiana wizytówek to często swego rodzaju ceremonia. W niektórych krajach, jak np. Japonii, już na samym początku może zdecydować o przebiegu spotkania. Nie ma większej niezręczności, niż schowanie właśnie otrzymanej wizytówki do... tylnej kieszeni spodni. Warto zadbać o reprezentatywny wizytownik, który będzie stylowy oraz praktyczny, dzięki czemu będziemy mogli go zawsze zabrać ze sobą. Z małym wygrawerowanym logiem przedsiębiorstwa stanowić będzie doskonałą reklamę. Jedną z firm, która oferuje ciekawe gadżety firmowe jest niemiecka TROIKA.

Pomysł i wartość

Najważniejsze przy wyborze odpowiednich gadżetów reklamowych powinno być ich ścisłe dostosowanie do charakteru działalności firmy lub prowadzonej kampanii, którą ma wesprzeć. Inne prezenty nie przyniosą pożądanych efektów, a mogą nawet odwrócić uwagę obdarowanych. Muszą mieć one dla grupy docelowej jakąkolwiek wartość. I tak dla firmy sportowej idealnym dodatkiem będą przeciwdeszczowe kurtki ze specjalnymi nadrukami.

Chybiony pomysł może narazić nas na koszty, a najgorszym wypadku negatywnie odbić się na wizerunku firmy. Jeśli sami nie mamy pomysłu, warto skontaktować się z profesjonalną firmą, która doradzi i pomoże wybrać dostosowane upominki firmowe.

Cena wizerunku

Przy wyborze odpowiednich gadżetów firmowych niezwykle ważna jest również ich jakość. Warto mieć na uwadze, że niższa cena to niższy koszt produkcji, a co za tym idzie – krótsza żywotność produktów. Tym samym dane urządzenie krócej jest nośnikiem firmowego logo. Nie warto celować w rynek masowy tanimi gadżetami, ponieważ mogą przynieść odwrotny do oczekiwanego efekt. Konsument, który obecnie ma szeroki wybór, zarówno pod względem producentów, jak i miejsc zakupu, coraz bardziej docenia jakość. Jeśli będzie niska, może przełożyć się na negatywne postrzeganie firmy.


Często podkreśla się, że skuteczniejszą promocją nie są zniżki czy premie, a wszelkiego rodzaju dodatki. Jest to chwyt stosowany przez sklepy z odzieżą, np. poprzez promocję „kup trzy sztuki w cenie dwóch”. Gadżety rozdawane za darmo, będące elementem kampanii promocyjnej, mają zbudować świadomość marki oraz opinii o niej.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0