data publikacji

Designo to linia monitorów ASUS, która wyróżnia się eleganckim, stylowym wyglądem i dobrą jakością dźwięku.

Monitor Asus Designo MX27AQ

Najnowszy model MX27AQ otrzymał nagrodę iF Award za ultracienką ramę, profil i projekt podstawki, inspirowany zegarem słonecznym. Wyposażony został w wyświetlacz WQHD o rozdzielczości 2560 x 1440, dzięki czemu uzyskujemy większą powierzchnię do pracy w porównaniu z ekranami Full HD o podobnych wymiarach. O brzmienie dba technologia Bang & Olufsen ICEpower. Nie zabrakło w nim rozwiązania ASUS Eye Care, które zmniejsza zmęczenie oczu i dba o ich zdrowie.

Realistyczny obraz

27-calowy wyświetlacz WQHD zapewnia o 25 proc. ostrzejszy obraz i do 77 proc. więcej powierzchni użytkowej, niż ekrany Full HD o podobnych wymiarach.
Monitor wyposażono w panel AH-IPS. Oferuje on kontrast 100 000 000:1, obsługuje przestrzeń kolorów 100 proc. sRGB oraz 178-stopniowy kąt widzenia, czyli eliminuje zmiany kolorów podczas oglądania pod ekstremalnymi kątami.

Konstrukcja nagrodzona

Designo MX27AQ otrzymał 2015 iF Design Award. Wyróżnia się niezwykle cienkim profilem –  w najcieńszym miejscu mierzy zaledwie 1,25 cm, a jego krawędzie mają 0,1 cm szerokości. Prosty i elegancki design dodatkowo dopełnia inspirowana zegarem słonecznym wytrzymała, metalowa podstawka. Jego minimalizm i charakter doskonale wpiszą się w każdą nowoczesną przestrzeń – zarówno biurową, jak i domową.

Zdrowie oczu przede wszystkim

W Designo MX27AQ zastosowano technologię ASUS Eye Care z funkcjami ASUS Flicker-Free i Low Blue Light. Odpowiada ona za zmniejszenie zmęczenia oczu i eliminację niekorzystnych czynników. Jest to szczególnie istotne, gdy spędzamy przed komputerem codziennie po kilka czy kilkanaście godzin.
Monitor wykorzystuje również rozwiązanie ASUS Blue Light Filter, które chroni użytkownika przed szkodliwym, niebieskim światłem.

Szerokie możliwości

Nowy model jest kompatybilny z większością urządzeń multimedialnych dzięki portom DisplayPort 1.2, HDMI oraz HDMI / MHL 2.0. Ten ostatni pozwala użytkownikom na wyświetlanie zawartości znajdującej się na urządzeniach kompatybilnych z MHL przy ich jednoczesnym ładowaniu.


Monitor ASUS Designo MX27AQ jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej ok. 2 299 zł brutto.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
1.8