data publikacji

Nowoczesne wielofunkcyjne urządzenia drukujące stały się nieodłącznym elementem biurowego krajobrazu.

Są narzędziem wykorzystywanym do realizacji codziennych zadań, związanych z drukiem, skanowaniem, kopiowaniem i archiwizowaniem dokumentów. Dzięki połączeniu do sieci i możliwości realizowania zadań druku z chmury są jeszcze bardziej funkcjonalne. Należy przy tym pamiętać, że nowe możliwości pociągają za sobą poważne obowiązki związane z kwestiami bezpieczeństwa.

Nowoczesne MFP

Świadomość przedsiębiorców w tym obszarze pozostaje ciągle zbyt mała, a firmy nie doceniają znaczenia roli nowoczesnych MFP w cyklu życia dokumentu i jego obiegu.
– Bezpieczeństwo danych to bardzo ważny aspekt z perspektywy funkcjonowania współczesnych firm. Inwestycje w rozwiązania z tej dziedziny są absolutnie konieczne, dlatego naszym klientom rekomendujemy korzystanie z systemów umożliwiających identyfikację użytkownika na każdym etapie wydruku, nadawanie indywidualnych uprawnień czy bezpieczne korzystanie z możliwości druku w chmurze. Dane na dyskach naszych urządzeń są szyfrowane, a w wielu organizacjach dla bezpieczeństwa również kasowane na koniec dnia roboczego – podkreśla Paweł Grzyb, Kierownik Rozwoju Produktu w Konica Minolta Business Solutions.

Pomocna aplikacja

Poza standardowymi rozwiązaniami, w które wyposażone są urządzenia, oferowane są również aplikacje pozwalające rozszerzyć ochronę danych i zminimalizować zagrożenie wystąpienia sytuacji, w której ważne dokumenty firmowe trafiają w niepowołane ręce. Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja bEST Guard, która „magazynuje” kopie dokumentów oraz dane transakcyjne logowania. Dzięki danym zgromadzonym w zewnętrznej bazie bEST Guard firma może odkryć i znaleźć źródła przecieków. System udostępnia szereg szczegółowych danych charakteryzujących każdą aktywność realizowaną na MFP – nazwę użytkownika, status aktywności, godzinę zlecenia aktywności do urządzenia. Jako uzupełnienie samych narzędzi dedykowanych nadzorowi procesów realizowanych na urządzeniu MFP można potraktować aplikacje pozwalające na korzystanie z funkcji druku podążającego MyPrint-Manager oraz autoryzacyjne np. Authentication Manager.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0