data publikacji

Tylko… po co kupować? Skoro kontrola kosztów druku to parametr nr 1 przy wyborze urządzenia, bardziej opłaca się postawić na outsourcingu druku!

Outsourcing zamiast kupowania sprzętu na własną rękę, dbania o materiały eksploatacyjne i serwisowanie pozwala przede wszystkim na dokładne planowanie wydatków | Fot. Epson

Ale zacznijmy od początku. Koszt zakupu drukarki jest jednym z kluczowych czynników wyboru dla konsumenta, który wybiera sprzęt dla siebie do użytku domowego. Drukując w domu kilka lub kilkanaście stron A4 miesięcznie, nie przykładamy większej wagi do kosztu druku – są one mniej istotne, niż koszt zakupu urządzenia.

W stronę praktycznych rozwiązań

Natomiast przy drukowaniu w firmie – sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Koszt samego urządzenia staje się sprawą drugorzędną. Istotniejsza natomiast staje się suma comiesięcznych kosztów, ponoszonych na produkcję dokumentów (m.in. wydatki ponoszone na materiały eksploatacyjne, energię elektryczną, serwis i obsługę urządzenia, szkolenia pracowników etc.).

Przy uświadomieniu sobie całego ogromu wydatków oraz całościowych kosztów, ponoszonych na druk oraz obieg firmowej dokumentacji i jej archiwizowanie (w postaci papierowej oraz elektronicznej) – rozsądek może podpowiedzieć inne, wygodniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie, niż tradycyjny zakup drukarek do firmy, i co się z tym dalej wiąże – samodzielne uzupełnianie kartridży lub tonerów, dbanie o ciągłość pracy urządzeń, wydzwanianie po serwisantów etc.

Przewidywalność kosztów

Takim wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem może stać się outsourcing druku – rozwiązanie zdobywające coraz większą popularność (i zaufanie użytkowników) także na polskim rynku.

–  Wciąż widać duży potencjał tego rozwiązania i spory obszar do zagospodarowania – potwierdzają eksperci z firmy Epson. – Przyczyniło się  do tego między innymi wprowadzenie urządzeń klasy RIPS, przekładających się dla klienta końcowego na kompletną, oferowaną w przewidywalnej cenie, usługę druku i zarządzania dokumentacją, gdzie jedynym uzupełnianym samodzielnie materiałem eksploatacyjnym jest papier.

Na rozwiązania outsourcingowe decydują się obecnie duże firmy i instytucje, oferta wzbudza jednak coraz większe zainteresowanie średniej wielkości użytkowników – co nie dziwi, wszak oni też liczą koszty w firmie.

– Jak pokazuje dotychczasowa praktyka, dla wielu grup klientów outsourcing może być lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem, również w aspekcie biurowego zaplecza prowadzenia biznesu. Dla każdego, kto prowadzi działalność gospodarczą, korzyści są tu oczywiste – potwierdza Robert Reszkowski, Business Account Manager w polskim oddziale EPSON. – Outsourcing zamiast kupowania sprzętu na własną rękę, dbania o materiały eksploatacyjne i serwisowanie pozwala przede wszystkim na dokładne planowanie wydatków. Jednocześnie przekłada się to na ograniczenie ryzyka przestojów, wynikających z awarii.

Kompletna usługa i konkretne korzyści

Urządzenie wielofunkcyjne (lub drukarka) w outsourcingu dla firmy to także możliwość korzystania z najnowocześniejszego sprzętu, i to bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu. To dostęp do najnowszych technologii  i możliwości, jakie dają urządzenia (i dołączane do nich oprogramowanie) najnowszych generacji – np. możliwość kontroli druku w firmie, ustawienie uprawnień dla poszczególnych użytkowników lub działów. To sprawia, że ilość wydruków w firmie w znaczący sposób się zmniejsza, co przekłada się oczywiście na mniejsze zużycie papieru, atramentu w drukarkach etc.

– Przy usłudze outsourcingu nie ograniczamy się jedynie do użyczania samego sprzętu, lecz dostarczamy kompletną usługę, która nie tylko przynosi konkretne korzyści finansowe, ale też realnie usprawnia pracę w firmie czy instytucji – potwierdza Robert Reszkowski z Epsona. – Nasi klienci oprócz samego sprzętu dostają rozbudowane narzędzia do zarządzania wydrukiem, takie jak Epson Device Admin do zarządzania drukarkami, Epson Document Capture Pro – czyli system obiegu dokumentów  kompatybilny z urządzeniami wielofunkcyjnymi oraz PaperCut MF, będące rozbudowanym narzędziem do zarządzania usługami wydruku, kontrolowania kosztów, przypisywania uprawnień konkretnym pracownikom, działom itp.

Atrament wiecznie młody

Eksperci z Epsona wskazują zdecydowanie na atrament jako lepszy wybór dla użytkowników biznesowych, niż technologia laserowa. Innowacje technologiczne w ostatnich latach zrewolucjonizowały znacząco druk atramentowy, który stał się lepszym i wydajniejszym rozwiązaniem nie tylko dla użytkowników domowych, ale przede wszystkim dla biznesu.

Atrament to obecnie: lepsza jakość i trwałość wydruków, niższe koszty eksploatacji, trwałość i aspekty ekologiczne. Rozwiązania dedykowane dla biznesu posiadają wyższe wydajności, funkcjonalności i trwałość, tak jak np. atramenty DURABRITE ULTRA: pigmentowe z otoczką żywiczną, spełniające normy archiwizacji dokumentów.

O stosowanej w urządzenia dla biznesu technologii Replaceable Ink Pack System (RIPS), czyli systemie wymiennych zasobników z tuszem, dzięki którym drukarki Epson są w stanie wydrukować do 75 tys. stron bez konieczności wymiany atramentu, pisaliśmy tutaj: Ideał sięgnął… druku

Wspomniane powyżej rozwiązania typu Replaceable Ink Pack System - RIPS (np. WF-R5690DTWF;  WF-R8590D3TWFC) będą idealnym rozwiązaniem dla dużych firm, zorientowanych na niskie TCO i bezawaryjną  pracę.

 


Jak wypadł nasz redakcyjny test urządzenia wielofunkcyjnego Epson WF-R5690DTWF?

Przeczytasz w artykule: Wszystko, czego dokument potrzebujeWięcej informacji o urządzeniach biznesowych Epson i ich parametrach znajdziesz tutaj (KLIKNIJ)

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0