data publikacji

Biuro pięciogwiazdkowe, czyli jakie znaczenie ma lokalizacja? Rośnie zapotrzebowanie na luksusowe powierzchnie biurowe.

W Warszawie, Krakowie i Wrocławiu cały czas istnieje duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe
Firma, która posiada biuro w prestiżowej lokalizacji, podkreśla swój branżowy status, zyskuje w oczach klientów oraz zapewnia wysoki standard swoim pracownikom

Prestiżowy adres jest istotnym elementem wizerunku firmy, ale liczą się też dodatkowe usługi. Co składa się na prestiż w przypadku biura?

To coś więcej, niż sama powierzchnia najwyższej klasy. Istotna jest także lokalizacja – położenie w ścisłym centrum miasta lub w dzielnicy doskonale rozpoznawalnej i postrzeganej jako wyjątkowo atrakcyjna. Każde miasto ma pod tym względem swoją specyfikę. Na przykład w Monachium prestiż oznacza posiadanie luksusowego biura przy Maximilianstrasse, a w Berliine przy Unter den Linden. W polskich miastach również kształtują się tego rodzaju lokalizacje.

– Polski rynek wchodzi obecnie w kolejny etap rozwoju. W Warszawie, Krakowie i Wrocławiu cały czas istnieje duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe. Jednak zauważamy, że najbardziej wymagający klienci coraz częściej poszukują biur luksusowych, czyli takich, których standard wykracza poza klasę A – mówi Krzysztof Jabłoński z Iglica Nieruchomości.

Prestiżowa lokalizacja

Typowa powierzchnia biurowa klasy A oznacza m.in. wysoką jakością wykończenia wnętrz, klimatyzację, ponadprzeciętną wysokość pomieszczeń (co najmniej 2,70 m), a także bardzo dobrą lokalizacją wraz z dogodnym dojazdem.

– W przypadku luksusowych biur spełnione muszą być wszystkie warunki dla biur klasy A, w tym przede wszystkim unikatowa lokalizacja. Prestiżowa lokalizacja to taka, która posiada m.in. dobre sąsiedztwo, tj. budynki o charakterze centro twórczym, domy handlowe, ciągi handlowo-usługowe, siedziby urzędów miejskich, charakterystyczne dla danego miasta lub dzielnicy obiekty kultury
i rozrywki – wyjaśnia Krzysztof Jabłoński.

Atmosfera i dużo zieleni

Nie wystarczy przy tym, że budynek usytuowany jest w centrum. Musi to być jeszcze miejsce z wyjątkową atmosferą, najlepiej w sąsiedztwie zieleni, a przy tym blisko nurtu miejskiego życia
i z niepowtarzalnym widokiem. Takich lokalizacji jest niewiele.

Czego jeszcze oczekują zainteresowani tego rodzaju powierzchniami biurowymi? Przywiązują wagę do szczegółów, których nie znajdziemy w typowej inwestycji klasy A. – Zwracają uwagę m.in. na to, którędy będą wchodzić ich goście, gdzie i jak będą witani na samym początku. Znaczenie ma też architektura budynku oraz oczywiście dodatkowe usługi. Luksusowe biuro powinno być połączeniem komfortu, funkcjonalności, estetyki i niepowtarzalnej lokalizacji – mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław, inwestycji oferującej m.in. luksusowe biura.

Wartość dodana do wizerunku

Eksperci rynku nieruchomości zgodnie podkreślają, że z punktu widzenia kupujących luksusowe powierzchnie biurowe pod wynajem im lepszy adres tego rodzaju budynku, tym wyższa jest rentowność inwestycji. Dzieje się tak dlatego, że najemcy jednoznacznie identyfikują prestiżowy adres z wartością dodaną do swojego wizerunku, co bezpośrednio przekłada na się jakość kontaktów biznesowych. – Firma, która posiada biuro w prestiżowej lokalizacji, podkreśla swój branżowy status, zyskuje w oczach klientów oraz zapewnia wysoki standard swoim pracownikom – dodaje Krzysztof Jabłoński.

Kto szuka tego rodzaju biur? – To głównie kancelarie prawne i finansowe, jak również firmy z branży usług medycznych, z sektora IT, reklamy i multimediów. Dostrzegamy też spore zainteresowanie ze strony klientów inwestycyjnych – mówi Ewa Omasta z OVO Wrocław.

Na naszym rynku wciąż niewiele jest inwestycji spełniających tak wysokie wymagania. OVO Wrocław jest jednym z nielicznych, a jednocześnie bardzo ciekawym przykładem. Ten budynek wyróżnia wielofunkcyjność: łączy w sobie apartamenty i penthouse’y, pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton oraz luksusowe biura. Wszystkie te funkcje będą się wzajemnie uzupełniać.

– Usługi OVO Wrocław będą dostępne zarówno dla właścicieli firm, jak ich partnerów, a także pracowników. Będą mieli 24-godzinny dostęp, wejście przez osobną klatkę schodową i prestiżowe lobby, co jest gwarancją odpowiedniego powitania klientów. Będą także mogli korzystać z dodatkowych usług, na przykład concierge’a – dodaje Ewa Omasta.

W budynku OVO znajduje się również restauracja, kawiarnia, centrum konferencyjne, klub fitness z basenem, lokale handlowo-usługowe z półki premium, a nawet kasyno – całość oczywiście dostępna dla właścicieli biur.Więcej na temat tej inwestycji przeczytacie tutaj

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0