data publikacji

Warszawski Concept Tower to pierwszy biurowiec w Polsce z podwójną certyfikacją: LEED Gold i BREEAM.

Concept Tower zlokalizowany jest przy ulicy Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego

Biurowiec Concept Tower zdobył zielony certyfikat LEED Gold. To pierwszy w Polsce budynek biurowy, który może pochwalić się zarówno odznaczeniem LEED, jak i BREEAM.
Za przeprowadzenie obydwu certyfikacji w obiekcie odpowiadała firma doradcza JLL.

LEED i BREEAM to dwa najbardziej znane i cenione na świecie systemy certyfikacji, dostarczające spójne i jasno sprecyzowane kryteria oceny nieruchomości pod kątem jej wpływu na środowisko naturalne. Pozyskanie przez Concept Tower LEED i BREEAM potwierdziło, że budynek jest ekologiczny w odniesieniu do zastosowanych materiałów i rozwiązań technicznych.
W procesie certyfikacji przeanalizowano szereg obszarów, zarówno projektowych czy wykonawczych, jak i tych związanych z eksploatacją obiektu.

– Concept Tower to nowoczesny biurowiec, przy którego projektowaniu i budowie wykorzystano rozwiązania minimalizujące wpływ obiektu na środowisko naturalne – podkreśla Regina Gul, LEED AP, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, Senior Project Manager w JLL. – W obiekcie ograniczono zużycie energii dzięki oknom i elewacjom o wysokiej izolacyjności termicznej, nowoczesnym systemom klimatyzacji, jak również zastosowano materiały lokalne oraz pochodzące z recyclingu.

Przykładowe proekologiczne rozwiązania zastosowane w Concept Tower to m.in.:
- wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne,
- energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji,
- materiały wykończeniowe z niską zawartością lotnych związków organicznych,
- przeszklona fasada, umożliwiająca doświetlenie światłem dziennym,
- zieleń wymagająca małej ilości wody do podlewania,
- stojaki dla rowerów.

Concept Tower zlokalizowany jest przy ulicy Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Pracownicy i goście Concept Tower mają dostęp do szeregu przystanków transportu publicznego oraz sieci dróg, umożliwiających sprawne i szybkie połączenie z innymi dzielnicami oraz lotniskiem.


Obiekt oferuje ok. 8,5 tys.mkw. nowoczesnej, najwyższej jakości przestrzeni biurowej, która aktualnie jest w pełni wynajęta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0