data publikacji

Ghelamco Poland podpisało rekordową – w skali nie tylko warszawskiego, ale i polskiego rynku – umowę najmu na powierzchnie biurowe w kompleksie Warsaw Spire.

Warsaw Spire

Nowy najemca zajmie ponad 22 tys. mkw., co stanowi ponad jedną piątą całkowitej powierzchni biurowej, oferowanej w Warsaw Spire.

Jest to również największa transakcja, zawarta na rynku nieruchomości na powierzchnię biurową w obrębie centrum Warszawy, jak również największy najem od początku 2015 r.

– Warsaw Spire i plac Europejski to unikalna inwestycja, która przyczyni się do radykalnej zmiany przestrzeni miejskiej w okolicy Ronda Daszyńskiego. Projekt realizujemy w sposób holistyczny, zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju, proponując bezprecedensowy ład przestrzenny całego kwartału, tworząc integralną przestrzeń miejską łączącą w harmonijny sposób funkcje komercyjne i publiczne – podsumowuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.

– Nasz projekt znajduje uznanie u najbardziej wymagających najemców  – podkreśla Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Członek Zarządu Ghelamco Poland. – Jesteśmy dumni z tego, że doceniona została unikalność naszej koncepcji, która integralnie łączy funkcje biurowe z wartościową przestrzenią publiczną w obrębie placu Europejskiego. Warsaw Spire definiuje nowe biznesowe centrum w stolicy, które jako deweloper współtworzymy w okolicy Ronda Daszyńskiego. Potwierdza to duże zainteresowanie firm, które zgłaszają się do nas, chcąc ulokować tu swoje siedziby. Negocjacje z kolejnymi najemcami trwają, zarówno na powierzchnie biurowe, jak i na lokale usługowe w obrębie placu Europejskiego.

Najemcy w transakcji doradzała firma JLL. – Umowa ta jest historycznie największą transakcją najmu podpisaną w biurowym centrum miasta – komentuje Karol Patynowski, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy JLL. – Bardzo się cieszymy z możliwości współpracy po stronie najemcy przy tej umowie. Nasz klient poszukiwał nowoczesnego i niepowtarzalnego obiektu w bardzo dobrej lokalizacji, oferującego dostęp do licznych udogodnień, a także możliwość długofalowej ekspansji w ramach projektu. Warsaw Spire spełnił wszystkie te wymagania. Warto również zauważyć, że przy tak dużych umowach najmu niezwykle istotna jest elastyczna struktura transakcji.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
1.6