data publikacji

W tworzeniu koncepcji biur przyjaznych pracownikom architekci zwracają coraz większą uwagę nie tylko na odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, ale też na jej estetykę.

Wychodząc naprzeciw tym trendom, firma Ecophon we współpracy ze znanymi projektantami i z wykorzystaniem nietuzinkowych form graficznych stworzyła serię designerskich paneli akustycznych – Muralis.

Eliminuj przeszkody

Wysokiej jakości panele dźwiękochłonne firmy Ecophon to nowoczesne systemy przeznaczone do ograniczania propagacji dźwięku w pomieszczeniach. Dzięki ich odpowiedniemu zastosowaniu odgłosy rozmów czy urządzeń biurowych są mniej słyszalne w dalszych strefach biura.
– Montaż paneli akustycznych ogranicza odbicia dźwięku, przyczyniając się do poprawy komfortu pracy osób się w nim znajdujących – tłumaczy Wojciech Jórga z firmy Ecophon. – Coraz częściej osoby, których praca wymaga ciągłego skupienia i dużej koncentracji, narzekają na warunki panujące w biurach. Odgłosy dochodzące z drugiego końca pomieszczenia spowalniają, często wręcz uniemożliwiają pracę. Fragmenty rozmów naszych kolegów, zarówno tych zawodowych jak i prywatnych, docierają do nas, odrywając nas od wykonywanej pracy. Trudno skoncentrować się na wymagającym zadaniu w takich warunkach.

Dyskretna kompozycja

Adaptacja akustyczna pomieszczenia w dużym stopniu wpływa na poprawę komfortu wykonywanych zadań, szczególnie w nowoczesnych, otwartych przestrzeniach biurowych typu open space. Kluczowe jest również zadbanie o odpowiednią akustykę sal konferencyjnych.
Moda na industrialne wnętrza nie mija, jednak planując wnętrze biura należy zwrócić uwagę na materiały wykończeniowe, ich jakość oraz funkcjonalność. Szkło i surowy beton w nieodpowiednich proporcjach nie tylko mogą oszpecić przestrzeń biurową, ale również pozbawić ją jakiejkolwiek funkcjonalności. Materiały dźwiękochłonne, takie jak panele ścienne, dobrze i dyskretnie komponują się z biurową rzeczywistością.

Wizja i ekspresja

Do tej pory panele akustyczne produkowane były w jednolitych, prostych barwach. Obecnie nowoczesne systemy są nie tylko funkcjonalne, ale także stanowią dodatkowy element dekoracyjny. Seria Muralis od Ecophon to efekt współpracy firmy z pięcioma uznanymi, europejskimi projektantami. Każdy z nich prezentuje inną wizję i własną metodę ekspresji. Niektórzy, tak jak Celine Cavallin, swoimi projektami odwołują się do klasyki designu, inni, jak Susann Sivonen, postawili na mocniejszy, emocjonalny przekaz bazujący na wewnętrznych przeżyciach.


W rezultacie powstały efektowne projekty graficzne o różnorodnym charakterze i nietuzinkowej estetyce, które samodzielnie lub w połączeniu z panelami w jednolitych kolorach, pomogą stworzyć komfortowe wnętrze o unikatowym charakterze i praktycznych właściwościach.

Pełen katalog produktów dostępny jest tutaj

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0