data publikacji

Nudne i smutne biura z rzędami biurek, ustawionych w małych boksach powoli, ale zauważalnie, odchodzą do lamusa. Wszystko na rzecz nowej strategii miejsca pracy.

źródło: Oklejsie.pl

W atrakcyjnych miejscach lepiej się pracuje, a nowoczesny design i wystrój budują atmosferę. Dowodem na rozwój tego trendu na naszym rynku są coraz liczniejsze realizacje, dotyczące transformacji przestrzeni biurowych.

Pięć pięter, wielkoformatowe wydruki

Krakowska siedziba jednej z firm z sektora bankowego przeszła ostatnio wizualną transformację. Projekt objął pięć pięter siedziby firmy. Koncepcja graficzna była dość ciekawa – każdy poziom miał zostać poświęcony innemu kontynentowi. Każdy miał też element wspólny – kolorową pięciolinię, która w sumie osiągnęła długość jednego kilometra! Tak powstało kolejne niezwykłe biuro.
 
Jednym z powodów tej realizacji była chęć zapewnienia pracownikom krakowskiej firmy lepszej przestrzeni do pracy: funkcjonalnej, ładnej i estetycznej - takiej, w której chce się pracować.
Za przeprowadzenie fachowe oklejenie przestrzeni odpowiadała firma Oklejsie.pl, która wcześniej współpracowała m.in. z gliwickim Hybrisem.

Materiały

Efekty realizacji w dużej mierze zależą od trafnego wyboru materiałów, na których drukowane są projekty. Warto więc przyłożyć się do ich odpowiedniej selekcji.
Wbrew pozorom nawet przy tak kompleksowych projektach nie potrzeba całej gamy różnorodnych folii. W tej realizacji firma wykorzystała dwa materiały z oferty MACtac: samoprzylepną folię do dekoracji wnętrz WW300 oraz mrożone szkło, a także dwie folie 3M - SC80, głównie do kolorowych pięciolinii oraz folię do oklejania szyb Clear View.

Oklejanie użytkowe

Oklejanie użytkowe to trend coraz bardziej na naszym rynku odczuwalny i zauważalny. Daje wiele możliwości, m.in na zerwanie z typowym obrazem korporacyjnych, nieprzyjaznych biur.
Oklejsie.pl stworzyła nawet krótki katalog, który przybliża ideę oklejania użytkowego i pokazuje, jak je wykorzystywać. Katalog zawiera sporo autorskich realizacji oraz zewnętrznych inspiracji. Można obejrzeć go za darmo pod tym linkiem
(źródło: Oklejsie.pl)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0