data publikacji

Standardy w dziedzinie telewizji zmieniają się cyklicznie co kilka lat. Rośnie popularność telewizorów, wyświetlających obraz w rozdzielczości Ultra High Definition.


Firma Samsung w tym roku zaprezentowała nowe modele telewizorów Ultra High Definition o rozdzielczości czterokrotnie większej od dotychczasowego standardu Full HD. Wśród nich znajdują się nie tylko tradycyjne płaskie odbiorniki, ale także flagowe modele Samsung Curved UHD TV o zakrzywionych ekranach. Nie ulega wątpliwości, że rozdzielczość UHD już niebawem będzie standardem w oglądaniu materiałów filmowych, podobnie jak wcześniej HD, a następnie Full HD.

Pojawia się także pytanie o dostępność materiałów w tej rozdzielczości. Na kanały telewizyjne w jakości UHD z pewnością przyjdzie nam poczekać, jednak oferta filmów dostępnych w UHD/4K oraz remasterowanych powiększa się z każdym dniem o kolejne pozycje. Ponadto Samsung zadbał o to, aby każdy nabywca telewizora Samsung UHD mógł cieszyć się filmami w tej jakości, wprowadzając wspólnie z Kino Świat aplikację Strefa VOD UHD. Zapewnia ona każdej osobie, która dokona zakupu telewizora Samsung UHD, bezpłatny dostęp do kolekcji filmów w rozdzielczości Ultra High Definition, które można obejrzeć w dowolnej chwili. Strefa VOD UHD jest dostępna na platformie Samsung Smart TV, oferującej ponad 120 polskojęzycznych aplikacji.

Z kolei dostępność telewizorów i ich przystępność cenowa wygląda bardzo zachęcająco. Oferta telewizorów Samsung jest niezwykle obszerna, obejmuje ona m.in. modele HU6900, HU7500 oraz zakrzywione flagowe modele HU8500. Obecnie najtańszym modelem spośród nich jest 40-calowy HU6900, na który wydamy niecałe 4 tys. zł.

Biorąc pod uwagę, że rozdzielczość UHD z całą pewnością stanie się standardem tak powszechnym jak obecnie Full HD, warto już dziś przygotować się na kolejną zmianę generacji w dziedzinie sprzętu RTV.
(na podst. mat.firmy Samsung)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0