data publikacji

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka Gala Polacy z werwą. W kategorii Innowacje w biznesie zwyciężył Konrad Sierzputowski – współzałożyciel Omni3D, producenta drukarek 3D.


Jury plebiscytu doceniło wkład młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi w rozwój nowoczesnej Polski w siedmiu dyscyplinach: Medycyna, Nauka, Kultura i sztuka, Design i architektura, Ochrona środowiska, Innowacje w biznesie oraz Sport.
Konrad Sierzputowski, współzałożyciel Omni3D – producenta drukarek 3D, ma biznesowe ADHD. Ideę, która wszystkim wydawała się mrzonką, przekuł w realny i dochodowy biznes. To pokazuje, że w biznesie nie ma żadnych granic, one są w głowie. Teraz celem firmy jest obniżenie kosztów zakupu takiego sprzętu tak, by z kosztującego dziś 6 tys. zł urządzenia każdy mógł korzystać w domu. Sierzputowski rozkręcił już pięć start-upów. Pierwszy z nich, kiedy miał 20 lat, powstał z pasji do gier. W latach 2008-2011 odpowiadał za Business Development Grupy Onet.pl.

Nagrody przyznawane w Plebiscycie to rodzaj grantu w wysokości 50 tys. zł., który może być przeznaczony wyłącznie na rozwój działalności zawodowej, artystycznej lub sportowej. Nagrodzie finansowej towarzyszyła też statuetka autorstwa Pawła Althamera.

Laureaci tytułu Polacy z werwą 2014:
w kategorii Medycyna: dr hab. n. med. Przemysław Juszczyński
w kategorii Nauka: dr hab. Magdalena Król
w kategorii Ochrona środowiska: Monika Selin
w kategorii Design i architektura: Natalia Paszkowska
w kategorii Innowacje w biznesie: Konrad Sierzputowski
w kategorii Kultura i sztuka: Bartłomiej Wąsik
w kategorii Sport: Zbigniew Bródka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0